View Single Post
  #26  
Staro 19.05.2016, 15:28
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke
Da se ispravim, što se održavanja GC tiče ovaj period od 6 meseci se ne spominje. Kaže se samo da ukoliko neko želi da putuje na više od godinu dana potrebno je da vadi reentry permit.

Jeste nejasno, a kapiram i sa namerom, a to je da oni ipak mogu da odlučuju o nama onako kako hoće.

You may be found to have abandoned your status if you:

Move to another country, intending to live there permanently.
Remain outside of the United States for an extended period of time, unless you intended this to be a temporary absence, as shown by:
The reason for your trip;
How long you intended to be absent from the United States;
Any other circumstances of your absence; and
Any events that may have prolonged your absence.
Note: Obtaining a re-entry permit from USCIS before you leave, or a returning resident visa (SB-1) from a U.S. consulate while abroad, may assist you in showing that you intended only a temporary absence.
Fail to file income tax returns while living outside of the United States for any period.
Declare yourself a “nonimmigrant” on your U.S. tax returns.


Mislim da ne bi trebao da imaš problema, načitala sam se raznoraznih primera sa mnogo dužim ostankom van SAD, pa ljudi nisu imali problema.
Međutim ima nažalost i onih koji su doživeli neprijatnost, i to za prilično kratak boravak napoju. Jednostavno sve zavisi na koga naletiš. Uvek možeš da kažeš da si se informisao i da nigde ne piše da putovanje kraće od godinu dana prdstavlja problem. Uvek kao razlog dužeg ostanka možeš da navedeš neke okolnosti koje nisi mogao da predvidiš i sl.
Pa dobro, znaci u uputstvima pise da se SAD ne sme napustiti duze od godinu dana prilikom jednog izlaska iz Amerike...

Po toj logici, ja bih mozda mogao sada na leto npr. u julu otici tamo, vratiti se na jesen krajem avgusta ili pocetkom septembra (sa zelenom kartom )... a nakon toga drugi put ici u ameriku iduce godine (2017) krajem maja ili pocetkom juna npr., tako da bih bio van SAD-a oko 9 meseci (sto je manje od godinu dana, koje oni spominju)...

Mozda bih mogao tako svake godine na leto da idem tamo da radim neki sezonski posao par meseci npr. a ovde da zivim veci deo godine... znam da tako nikad ne bih dobio drzavljanstvo, ali ako bih mogao svake godine da putujem i zaradim neku paru i to bi imalo smisla...
Reply With Quote