View Single Post
  #705  
Staro 09.04.2019, 09:18
iriedread iriedread je offline
Član
 
Datum prijave: 02.08.2016
US lokacija: Orange County, California
YU lokacija: Srbija
Poruke: 28
Nepromenjeno

Video sam da je neko pomenuo dve stvari oko kojih sam i ja petljao - podizanje novca sa kartice i slanje novca za Srbiju.

Podizanje novca - Nisam podizao nista, ali posto imam vise bankovnih kartica (kreditnih), obratio sam paznju na provizije. Sve su imale neki procenat ako trosim pare "preko bare", i jedino je CapitalOne Secured bila 0% ako trosim bilo gde u Evropi. To sam i uradio, vratio se u Evropu na 3 nedelje (na odmor+poslom), poneo CapitalOne Secured i koristio je u prodavnicama u Srbiji/Nemackoj/Norveskoj bez problema, i samo posle otplatio statement na kraju meseca bez ikakve provizije.

Slanje novca - Koristio sam RiaTransfer vise puta da saljem roditeljima pare. Dodao sam debitnu Chase karticu (checking account) na Ria account i slao iznos u dolarima, provizija uvek bila $8, roditelji podizali u Srbiji u dinarima. Uvek sam im poslao i screenshot koliko mi je sajt izbacio da ce oni moci da podignu, i kad god su podigli pare, tacno u dinar su dobili koliko je pisalo na sajtu. A da, i svaki put kad sam poslao, pare su mogli da podignu vec kroz par sati u lokalnoj menjacnici ili banci.
Reply With Quote