View Single Post
  #19  
Staro 01.04.2009, 18:00
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srdjevic Prikaz poruke
[kašlj-kašlj]Neki su se prijavili 2.5 godine kasnije, tek kad su napunili 27mu, pa su počeli da i' vijaju na staroj adresi za vojsku... Niko, srećom, problem nije pravio. [/kašlj-kašlj]

A što se tiče pasoša, znam za to. Kažu da se čeka 30 dana, a da je NS u samom vrhu što se tiče gužvi. Srećom, piše im na sajtu da za "hitno putovanje" može da se traži (sa dokazom) da ti se izda za 48h. Tako da ću ja šefa za gušu da mi napiše nešto da imam neodložne sastanke ovde (a i nije da nemam)... Pasoš mi ističe u novembru, tako da ako do tad našima ne svane (a neće), ja bi' puko k'o zvečka. Ni u Mexico ne bi mogo da skočim.

Srećom, imam brutalne veze u MUPu, pa ne verujem da će biti trzavica...
Mi smo pasose dobili za 4 dana samo sa papirom o zakazanom intervjuu a ti ces ga dobiti isto tako sa kartom ili sa vizom u pasosu ili sa nekim dokumentom kada putujes nazad.
Sto se odjavljivanja tice to kao treba da se radi ali ja ne vidim razlog za to.
Sto se vojske tice toliko su azurni da se ja vodim na adresi (imenu ulice) koje je promenjeno 1996-e pa vi vidite.
O pasosu preko konzulata znam ali su informacije malo bajate. Licno konzul u Chicagu mi je jos 2007 rekao da platis malo i dobijes pasos brzo.
Mada posle slucaja Kovacevic verujem da je to malo poostreno posebno prema nasima koji nemaju papire (takav je bio status mog cimera tada ali je konzul rekao da se moze gledati kroz prste)
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
Reply With Quote