Tema: Maryland
View Single Post
  #30  
Staro 30.10.2019, 21:30
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Cudi me da niko ovoliko dugo nije pisao nista vezano za Maryland posto ima dosta nasih ovde. Ja sam ovde proveo ovu godinu i iznecu neke svoje utiske.

Ja sam bio u Bethesdi, koja je na neki nacin predgradje Washingtona. Gradic fin, miran, pravi porodicni po meni. Jedina mana je sto je bas bas skupo. Stanovi su uglavnom 1400+ one bedroom apartment, za 2 bedroom treba izdvojiti od 1700-2000+ u zavisnosti od lokacije, i u zavisnosti od toga koliko je star community. Neko je napisao da je u cenu rente ukljuceno koriscenje bazena i teretana. U nekim komjunitijima se dodatno placa koriscenje bazena 100-150$ za sezonu, teretana je besplatna. Mongtomery county je cini mi se jedan od boljih countyija ovde, trenutno je minimum wage 13$ , a sledece godine bi trebalo da bude 14-15.

Dosta sam isao okolo Bethesda,north Bethesda, Rockville , Gaithersburg.

Po meni North Bethesda i Rockville vise nego odlicni za zivot.Gaithersburg onako, nekako mi je mirnije u Rockvillu.

Metro ide sve do gaithersburga, bukvalno na 5 minuta, citao sam kako je autobuski prevoz dosta lose organizovano ali se ne bi slozio. Autobusi za vecinu linija idu na 30 min i cena voznje je 2$ , ali neki nasi koji dolaze ovde pokazuju licnu kartu i kazu da su studenti i da je to student ID ,jer je za studente besplatan autobus.

Sto se tice nabavke imate nekoliko trgovinskih lanaca koji su zastupljeni Giant, Haris Titer, Whole foods. Ja sam kupovao u Giantu, ista hrana kao i u ova druga dva , ali po meni znatno jeftinija. Sto se tice garderobe imate ove radnje u koje gotovo svi nasi ljudi kupuju Marshalls, Ross, TJ Max, moze se naci bukvalno sve patike 40-50 $, duksevi pantalone farmerke 20-25$

Nasih ovde ima dosta, poslovi kojima se bave su Bazeni, Ketering (uglavnom su eventi u DC), voze lyft/uber eventualno dostavu hrane. Naravno ima tu i drugih delatnosti, ali mislim da je vecina nasih u ovima koje sam pomenuo.

Ono sto nisam reko jeste da velika vecina nasih ovde jesu ljudi koji dolaze sezonski, kao i oni koji ostaju nakon isteka studentske vize.

Sve u svemu mislim da cu se vratiti ovde kada prodje zima, verovatno Rockville , North bethesda.... Stanovi jesu skupi ovde, ali u Mongtomery county ima neka fora sa low income apartmanima. Svaka zgrada izgradjena nakon 2009. godine mora da ima odredjeni procenat stanova koje ce izdavati po nekoj nizoj ceni. Npr ako je normalna renta 1800-2000 , mozete potpisati lease za 1200-1300. Ja sam se prijavio preko neke organizacije , ali nisam dobio nikakav odgovor posle 4 meseca.


Ukoliko je nekom potrebna pomoc , mogu pomoci oko bazena ili keteringa, takodje ako neka ima bilo kakva pitanja tu sam, ajd pa ziveli
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote