Tema: Ds260 - 2020
View Single Post
  #24  
Staro 14.05.2019, 13:55
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sims Prikaz poruke
Da i ja podelim svoje iskustvo. Zarucnik mi je izvucen, case number je 3*** i prema onome sto smo mogli da vidimo mislimo da je to poprilicno dobar broj. Treba da popunimo DS260 obrazac i trenutno smo u fazi prikupljanja potrebne dokumentacije.

Mene interesuje deo sa finansijama. Bila bih veoma zahvalna kad bi neko podelio licno iskustvo. Kako im dokazati da neces postati public charge. Da li traze za drzavljane Srbije? Oboje imamo fakultetske diplome i zaposleni smo, on radi u struci, a ja za jednu americku firmu. Da li je vlasnistvo nekretnine validan dokaz? Takodje, da li je pametna opcija posuditi novac od nekoga i staviti na racun ili ipak ne?

Nemamo rodbinu u Americi koja bi mogla da garantuje za nas. Imamo dva prijatelja koji nisu drzavljani vec studenti.
Ne treba vam nikakvo dokazivanje oko finansija. Sto se tice rodbine / prijatelja, treba ce vam samo adresa na koju cete prvobitno otici, ali i nju mozete kasnije vise puta promeniti. Najbolje vreme za pocetak prikupljanja dokumentacije je oko mesec dana pred intervju, tako da i sa tim ne morate zuriti.
Reply With Quote