Tema: Indiana
View Single Post
  #12  
Staro 19.01.2009, 20:55
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Smile

Zao mi je sto nisam vise slika iz Indiane postavila, na zalost, komp na kome su bile ima probleme s monitorom, pa je na popravci...na ovom drugom nemam nista od slika...ako nesto novog nadjem ili uslikam, stavljam u moj album, lakse je da se postavi i ne opterecuje se sajt...

Sto se tice Indianapolisa, ja sam bila svega nekoliko puta, i to u vreme odrzavanja nekih manifestacija, tako da ga ni ja najbolje nisam videla...onako lep grad, sta znam...Inace Indianapolis je u Marion countiu a ja zivim u Hamilton countiy, koji je sastavljen iz vise manjih gradica, ja zivim u jednom, radim u drugom gradicu, a svi pripadaju Hamilton countiu, sve sto mi treba nalazi se u mom okrugu, tako da u Indianapolis i ne idem. To nije samo moj nacin zivota, pricala sam i sa mnogim Amerima ovde, i oni idu tom logikom da ako im nesto nije potrebno bas iz Indianapolisa, tamo i ne idu...ono sto je dobro u US, u odnosu na gradove npr. u Evropi je to da, npr. u Evropi postoje veliki gradovi i mali gradovi u provinciji, sve sto ti treba iz velikog grada, ali nije nesto extra luksuzno, nego nesto da kazemo korisno, mora da se potegne za veliki grad...ovde ne: sve sto ima u velikom gradu, ima i u malom, znaci pricam o nekim svakodnevnim normalnim stvarima od svakodnevnog znacaja, tako da ljudi nemaju razloga za svaku sitnu stvar da idu u veliki grad...

Slazem se sa tobom da je Indiana miran state, plate su i ja bih rekla, manje vise kao i kod vas, a jeste jeftinije i to je tacno, pogotovo su nekretnine jeftinije, kako za rentanje, tako i za kupovinu. Indianapolis je i inace jeftiniji od Hamilton countia, jer smo mi kao severni deo odmah do Indianapolisa, te se vodimo kao county koji je nov, gde zive bogatiji ljudi, vecinom ima kuca, belo stanovnistvo, dosta skuplji deo nego sam Indianapolis.

Pozdrav!
Reply With Quote