View Single Post
  #7  
Staro 06.06.2020, 22:05
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik AustinUSA Prikaz poruke
Dragi admine, ti ocigledno veze nemas sto je rasizam,a sto ne. Iako se slazem s tobom da uvijek ima ljudi kojima su drugi krizi za vlastiti neuspijeh, ne vidim sto je rasisticki na spomenutome postu. Svatko ima pravo na svoje misljenje dok god nikoga ne vrijeda niti ugrozava. Zena ima preferencije medu saveznim drzavama u odnosu na demografiju unutar savezne drzave, uostalom kao i svatko u USA. Jedino sto je netocno u tome postu je da Meksikanaca ima 50% - to nije istina. Malo obrazovanja sto se tice slobode govora ne bi skodilo

Lp
Sloboda govora ne podrazumeva govor mrznje. Niti netrpeljivost. Samo zato sto neko tvrdi da nije rasista i oblikuje sve to u govor koji ne spominje otvoreno rasizam i ne poziva otvoreno na linc - ne znaci da nije rasista.

Takodje, umesto da neko nema veze o necemu, dovoljno je reci da se ne slazete - jer se ne znamo. Debata ne bi trebalo da pocinje sa "nemas pojma, ko si bre ti, sta pricas bre" i slicno. Vi ne znate o cemu ja imam pojma a o cemu ne i sa cime imam veze a sa cime ne. Kao sto rekoste gore: "Svatko ima pravo na svoje misljenje dok god nikoga ne vrijeda". Postovi slicni ovome koji je napisala Zanesena bice uklonjeni jer nisu u saglasnosti sa Pravilnikom Foruma koji su svi clanovi Foruma u obavezi da postuju.

Zanesena je jednostavno mogla da kaze da misli da bi se bolje snasla u okruzenju ljudi sa slicnim background, sklonostima i razmisljanjima. Ali nije. Reci danas u Americi da su belci diskriminisani na bilo koji nacin je prilicno ignorantno.

Odnosi su poremeceni. Predstoji nam dugi put da se razlicitosti usaglase - retorika iz prvog posta nije nacin. Samo zato sto vecina misli da je nesto u redu - ne znaci da je u redu.

Posao moderacije je da odrzava dobre odnose na Forumu i vodi racuna da teme imaju odredjenu formu, kao i da su postovi u saglasnosti sa Pravilnikom. Moderaratori nisu o obavezi da objasnjavaju svoje odluke, ukoliko mislite da su vam prekrsena prava, molimo vas da posaljate email Korisnickom Servisu. Debata treba da se razvija izmedju korisnika Foruma a ne sa Moderatorima. Na vama je kako cete da koristite platformu koja vam je pruzena.

Sup.Mod.
Reply With Quote