View Single Post
  #2  
Staro 20.05.2008, 02:06
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik steficacvek Prikaz poruke
Prvo, izvinjavam se zbog novog thread-a, ali skroz sam se pogubila u temama i ne znam gdje da se uklopim Dobila sam prvu kovertu prije par dana, namjeravam ove sedmice da posaljem formulare nazad. Kad se dobija druga koverta? Znaci li da ako dobijes drugu kovertu, da si prosao? Ima li ikakvo pravilo za daljnju selekciju?
I jos nesto, imam jos diplomski i da zavrsim fakultet i ne znam sta je sad higest level of education completed. Ne mogu da stavim srednja skola, jer sam korak do kraja, a jos nisam zavrsila. Mozda da u other stavim, university, no degree, mislim da su nasi fakulteti ipak malo vise od njihovog college, ili se varam.
Hvala unaprijed za odgovore!
Ne brini za novi thread, uklopicemo ga vec negde ukoliko imamo slicne stvari na vise mesta...Cestitamo za prvu kovertu, popunjavaj i salji sto pre nazad...Kad se posalje prva koverta, koja se popuni i salje u Kentaki, moze da se prati koverat, dok ne stigne druga koverta...u Kentaki konzular centru se vrsi provera tvojih podataka i svega relevantnog...negde oko avgusta ili pocetka septembra pocinje druga koverta...u junu ili julu mozes da im posaljes email i da vidis kako ide slucaj...das im tvoj broj pod kojim se vodis, datum rodjenja, ime i prezime i pitanje sta te interesuje, odgovaraju sigurno za dva - tri dana...imas mnogo vise o svemu ovome u blogu, procitaj o tome...O faksu...ti jos nemas degree, tako da ne mozes da napises fakultet zavrsen, ali s druge strane razumem da si na pola koraka od diplome...tako da je mozda najbolje da kontaktiras USA ambasadu da ti kazu sta da napises...za lutriju ti treba srednja zavrsena, tako da ti vec imas vise nego sto treba...nas faks je vise nego njihov koledz, ali opet sve zavisi koliko ce da ti priznaju posle faks, kad radis verifikaciju (nostrifikaciju, evaluaciju), moze da budes kompletni bachelor a mozes i da krenes od pocetka s faksom ili da priznaju delimicno..zavisi od faksa do faksa...


Pozdrav i sve najbolje!