View Single Post
  #5  
Staro 14.10.2009, 00:01
TheNenad's Avatar
TheNenad TheNenad je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2009
YU lokacija: True north of Serbia
Poruke: 241
Nepromenjeno

Joj da... Kada god gledam neke poslove na Craigslist, često se desi da ima napomena "local workers only" i sl. Te preporuke tipa "nađi posao prvo, pa onda idi" ne piju vodu.

Iako je mnogo lakše naći posao sa SSN-om i zelenom kartom kada si već tamo, ceo proces zahteva učestvovanje u DV lutriji koja, ako ne da rezultat, dodaje još jednu godinu mučenja (zato je i zovu lutrija, 'bem mu 'lebarnik)

Lično bih voleo da skontam neku EB3 vizu (http://travel.state.gov/visa/immigra...ypes_1323.html), ali to traje nekih 5 godina koliko vidim na Wikipediji, a i treba naći način kako nagovoriti poslodavca da popuni potrebne formulare, ili jednostavno poznavati nekoga preko bare koji ti veruje i zna da bi mu dobro došao kao radnik. Razmišljam o H1B, to ide brže, pa da igram lutriju odatle za GC, ali i to je sve popunjeno do daske od strane hindusa i kineza, pa su šanse za dobijanje toga isto tako male

Ja nisam siguran da li imam snage i fin. sredstava da idem u NS ili BG pa da nastavim da studiram još 2-3 godine za masters degree (što bi mi *možda* omogućilo da se kvalifikujem za EB2 vizu), ali bi radije iskoristio priliku da nešto uradim "tamo" nego "odi" čim rešim civilku...

Ima neko još ideja?
Reply With Quote