View Single Post
  #13  
Staro 27.02.2018, 23:07
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

americka vozila su naj povoljnija za voznju jeftina su i delovi su jeftini ,a naj ekonomicnija su japanska vozila po pitanju izdrzljivosti i potrosnji,najvise se voze definitivno honda i toyota pa onda sve ostalo od americkih auta se voze podjednako chevrolet,dodge,ford .
Ja imam grand cherokee 2015 ,toyotu camry 2006 i ford f150 2007
za cherokee moram da placam full coverage insuracne i on mi je $75 mesecno jer je na otplatu ,za toyotu placam liability $30 mesecno za F150 liability $40 mesecno ukupno oko $145 mesecno za 3 auta $250 mi je deductable a osiguran sam kod Allstate takodje mi je i kuca kod njih osigurana za $480 godisnje.
Registracija je $89 mislim po autu godisnje i moram platiti city sticker $100 godisnje to je za Chicago inace svaki suburb ima drugaciju cenu city stickera recimo Des Plaines je nekih $15 Elk Grove Village $10.
Za F150 odnosno bilo koji pickup truck je $200 registracija za godinu racunaju ga kao teretno vozilo i mora imati B plates.
Prenos vozila se radi u currency exchange ,kad kupujes polovno vozilo vlasnik mora da ti potpise i da title od auta, sa tim potpisanim titlom ides u Exchange sam bez starog vlasnika i prenosis auto ,mozes slikati njegov ID i napraviti onaj bill of sale (kupoprodaji ugovor) pogotovo ako prodajes auto.
Kad kupujes kod dilera sve te troskove registracije ,tablice i prenosa auta oni odrade u ukljuce u ukupnu cenu .
Ja sam F150 poslednji kupio od vlasnika i platio sam ukupno $450 sa tablicama
Reply With Quote