View Single Post
  #8  
Staro 01.05.2014, 14:07
MaxoAw MaxoAw je offline
Član
 
Datum prijave: 29.04.2014
Poruke: 2
Nepromenjeno

[QUOTE=gruja.kg.srb;45181]Za DV2014 jos uvek nema preciznih podataka, ali prema nekim informacijama sa stranih foruma situacija je otprilike ovakva:
1. Oko 20.000 je prijavljeno iz Srbije
2. Oko 500 je selektovano, od toga otprilike oko 200 dobije.
3. Nema pravila, mi smo se prvi put prijavili prosle godine za DV2014 i izvuceni smo iz prve, a video sam da ima nekih koji su izvuceni tek iz 7-8. puta. Mislim da je nama prednost bila ta sto smo uredno bili u SAD i vratili se, tako da smo prosli kroz njihov sistem, ali znam i ljude koji su izvuceni a da nikada nisu bili tamo. Nema pravila.
4. Prema zvanicnim informacijama kazu da je potpuno "Random" :) Bitno je samo da ispunjavas striktno definisane uslove a to je diploma srednje skole tj. 12 godina skolovanja u kontinuitetu ili po radnom iskustvu odredjenih zanimanja.[/QUOTE]
Hvala na informaciji, meni je ovo drugi put da apliciram za Zelenu kartu, a inace sam bio 3 puta do sada u Americi, jednom kao student na F1 vizu i dva puta na H2B vizu i uvek sam ispostovao sve do kraja i sto se poreza tice i sto se tice vize... tako da se nadam da su mi sanse malo vece nego ostalima :D