View Single Post
  #24  
Staro 08.08.2019, 18:50
Belgrade Giant Belgrade Giant je offline
Član
 
Datum prijave: 06.08.2019
Poruke: 11
Nepromenjeno

@dejancic kao i drugi članovi
Subjekt: Bgd Vs. Pitt Vs. L.A - Useljenička F4 viza za Single osobu rođenu 1966 NVC Notice NVC Case Number nakon proteka 13,5 godina od podnošenja I-130

Poštovani Dejane,

Kako sam sa pažnjom pročitao značajan broj Vaših postova kao i postova drugih članova Foruma, tako koristim ovu priliku da Vas zamolim da mi, ako je to moguće, odgovorite, objasnite ili predočite Vaše mišljenje (savet ili šta već) u vezi sa mojom, potpuno neočekivanom situacijom nastalom po osnovu nedavnog prijema gore navedenog Obaveštenja od strane NVC. Želim da napomenem da me je na obraćanje Vama ovim putem motivisala činjenica Vašeg života u Pitt, kao i činjenica da ste se preselili u L.A koji je meni blizak jer sam kao student u više navrata tamo boravio jer su mi dalji rođaci pristojno situirani. Naravno, u Pitt živi i radi moja sestra koja je Sponzor i koja ima stalan posao kao univerzitetski prof a živi na Squirell Hill-u. Vi procenite da li je možda bolje da mi Vaš odgovor prosledite na P.P ako smatrate da je to bolje, pod uslovom da je to moguće s obzirom da sam "novi" drug Član foruma. U nastavku Vam navodim sledeće činjenice koje se odnose na moj "slučaj" i koje Vam mogu biti od značaja. Te činjenice su:
Rođen sam Avg 1966, Single, Notice od NVC primljen juče i to nakon podnošenja I-130 dana 30 Oktobra 2006. godine od strane moje sestre koja je Petititioner (sponzor). Sestra živi i radi kao red.prof u Pittsburgh-u, Penn State. Pored diplome Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu, posedujem LL.M in Int.Business Law, stečeno na stranoj, uglednoj akademskoj instituciji koju je osnovala Fondacija poznatog USA filantropa poreklom iz Mađarske (LL.M. je akreditovan u NY State pored ostalih zemalja i sl). Pored akademskih zvanja, posedujem i značajno radno iskustvo i.e ukupan radni staž u SRB - više od 20 godina. Trenutno nemam stalan posao, pored ostalog, kako iz razloga zbog prirode moje usko specijalizovane pravničke profesije koja se odnosi na borbu protiv korupcije u javnog sektoru kao i reformi javnog sektora, tako i iz razloga jer je otac ozbiljno bolestan a brinem se i o majci koja je takođe u dobrim godinama. Napominjem da posedujem i USA SSN (pravi). Ranije sam napisao da sam "u mladosti" dosta provodio vremena u USA ali ne u Penn State već po NYC i L.A (u L.A imam i poznatu, ali "dalju" rodbinu kod kojih sam odlazio kao sudent-čak je ta rođaka u zenitu glumačke karijere ali na nju ne mogu da računam jer nismo u direktnom kontaktu godinama-u L.A žive i 2 "dalja" rođaka koji su takođe u srodstvu sa "glumicom" i to u bližem, ali sam sa njima u kontaktu). Posedujem nepokretnu imovinu ovde u centru Beograda, u blizini Beograda i na Sev. Jadranu (imam i HR drž).
Dakle, potpuno šokiran juče primljenim Obaveštenjem od NVC (datum: 26 JUN 2019) kojim mi je dostavljen NVC Case Number: BLG 2010540005 kao i Invoice ID Number: IVSCA, zaista nisam "pametan" šta da radim u vezi sa novonastalom situacijom tj. procedurom useljenja u USA (naravno, znanje Eng nije problem). Iz NVC Obaveštenja proističe da je rok za aktivaciju profila na CEAC 1 godina (verovatno počevši od navedenog datuma navedenog na Notice/Obaveštenju i.e 26. JUN 2019). Stvarno nisam pametan....Niti mi je jasno koji je moj Priority Date - da li je to dan predaje aplikacije USIS-u 30. OKT 2006 ili pak datum iz NVC Case Number: BLG 2010540005. Naravno, nisam siguran koliko tačno košta Application Fee za mene, mada to nije problem. Kako nisam siguran koji je moj PD, tako nisam siguran ni za termin eventualnog Interview-a u US Emb Bgd tj konačnog dobijanja US Imm Visa (sve u cilju "kupovine vremena" koja mi je potrebna da razmislim)...
Na kraju, koliko sam shvatio, za sticanje US državljanstva potreban je protek od 5 godina vremena provedenog u USA (GC bih dobio vrv znatno pre - mislim na trajni).

Konačno, problem predstavlja i moje profesionalno angažovanje (bitisanje) u USA - sem bavljenjem pravom kao praktičar sa značajnim iskustvom (potpuno mi je poznat US Legal system jer sam izučavao isti na LL.M studijama, pored ostalog), jasna mi je nužnost polaganja Bar-a za Penn State ili pak eventualni pokušaj zaposlenja u Public sector-u (Državnoj upravi), pri čemu posedujem radno iskutvo na "specifičnom" projektu koji je finansiran '97 direktno od USAID-a i gde sam direktno odgovarao USAID predstavniku, kao što posedujem i značajno radno iskustvo u ovdašnjoj drž.administraciji i to "na vrhu" - kao drž.službenik - Profesionalac - radio sam na poslovima pregovaranja/zaključivanja međ.ugovora. Dakle, moja prof.afirmacija u USA je takođe od značaja, naravno imajući u vidu činjenicu da nemam zanat, niti radno iskustvo u sektoru usluga ili sl, pri čemu Pitt nije L.A ili NYC ili SF (jasno mi je da bar za početak moram biti vezan sa setru i Pitt).

Molim Vas za Vaše razmišljanje, imajući u vidu sve napisano jer me je ovo NVC Obaveštenje potpuno poremetilo, a ionako sam svakodnevno angažovan u vezi lečenja teško obolelog oca....

Molim Vas i za to pojašnjenje u vezi sa mojim PD odn. current PD jer nisam siguran da je to 30 Oct 2006 ili pak NVC Case Number BLG201054...?

Unapred zahvalan,
Bojan
BGD
Reply With Quote