View Single Post
  #2  
Staro 18.10.2008, 07:40
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Tesko, ali s obzirom na to da niko od nas ovde nije imigracioni advokat najbolje bi bilo da pitas istog ili da pozoves USCIS direktno. Ono sto ja zasigurno znam jeste da ti nemas status residenta iako imas zelenu kartu a da bi konkurisao za drzavljanstvo treba da budes resident 5 godina s tim da imas pravo da podneses aplikaciju za drzavljanstvo nakon 4 godine i 9 meseci.

Oni imaju i neko pravilo oko toga koliko mozes da budes van zemlje, odnosno to nije samo 5 godina nego odredjeni broj dana - s obzirom da sam ja samo jednom izasla iz zemlje u 5 godina ja iskreno nisam na to obracala paznju previse tako i da neznam detalje. Sto se tice njenog boravka ovde, mozda postoje nacini da dobije boravisnu vizu na ime spajanja porodice, nisam sigurna za radnu i socijalni broj.

Da, pretpostavlljam da su advokati sa kojima si pricao u pravu... nece ti US dati zelenu kartu i beneficije koje ista nosi za dzabe, nisu ni oni toliko naivni. Ako ne placas porez i setas se iz jedne zemlje u drugu to nosi i odredjene konsekvence u ovdasnjem zakonu i imigracionoj regulaciji.

U svakom slucaju zelim vam srecu... ako zelis, postavi jos detalja o svom statusu pa mozemo da potrazimo na internetu slicne situacije.

Pozdrav
Zana
Reply With Quote