View Single Post
  #105  
Staro 05.02.2019, 09:19
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Dragi moji forumasi. Konacno sam stigao u Hjuston.

Nije me docekalo cvece, nego svi moguci i nemoguci sokovi: kulturoloski, tehnoloski, meteoroloski i (naravno) distancoloski.
Da krenem od prvog:
kulturoloski - Ameri su veoma ljubazni i ne govore srpski. Kad vam kazu nesto, morate dobro da pazite, posto vam niko nece postaviti prevod u donjem delu ekrana. Mislim da mi je to bilo najteze prvih par sati. Onda sam se privikao i sad vodim prevodioca sa sobom dok se ne priviknem na juznjacki akcenat.

tehnoloski - Pripremite se da naidjete na neke stvari koje su potpuno drugacije. Na primer, slavine. Nemaju svi jednorucne slavine ili one stare sa dva ventila. Izblamirao sam se par puta, a onda sam poceo da primenjujem onu staru izreku: Ko pita, moze da opere ruke.

meteoroloski - Dosao sam u zimskoj jakni i dzemperu na 23C. Za ovo sam bio spreman: usao sam u prvi WC i obukao majcu na kratke rukave

distancoloski - E ovu rec sam izmislio, ali ima vezesa rastojanjima. Ovde je sve jako daleko. Cak i kad imate auto. Uzasno je. Ako mislite da cete brzo obaviti neki posao, varate se. Za sve vam treba vremena. Puno vremena.

Za kraj, malo o saobracajnim propisima: Ko li im je izmislio one glupe "stop" znake? Stani, pa kreni po redosledu dolaska. Da li su oni sigurni da su stigli 0,01 sekundu pre mene? Sta ako ja imam jaci auto?

Evo, dva dana se oporavljam od sokova. Sutra idem da se prosetam. Ako se ne javim do prekosutra, zaboravio sam da ukljucim GPS i mapiram "home"

Lep pozdrav iz Hjustona. Orao je sleteo. Pozelite mu da se snadje.

P.S.
Kad smo kod ptica: video sam uzivo one lesinare iz kaubojskih filmova.
Idem u setnju sa kisobranom. Posluzice za odbranu dok ne kupim neki kolt .45
pazi da te ne uhvati san na nekoj klupici od jetlag-a, docice lesinar i ode ti
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote