View Single Post
  #2  
Staro 24.03.2020, 05:29
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

NY/NJ - Oooooooooo ooo, isto ludiloooo

Ono sto nikako nisam ocekivao od "najmocnije nacije na svetu" je da bude ovako nespremna. Ono sto se desilo/desava u Italiji ce biti zaboravljeno kada ovde pocne. U NY je vec svima (normalnima) jasno da je katastrofa samo par dana daleko. Bolnice nece biti u stanju da primaju pacijente. To vec sada znaju, a nista ne preuzimaju. Juce je zabelezen prvi slucaj samoubistva zbog izolacije na Menhetnu. Daj Boze da ovi lekici za malariju stvarno rade...

U NJ je malo bolje, ali kada se uzme u obzir koliko ljudi svaki dan dodje u NY i vrati se kuci, nece ni tamo biti bas mnogo bolje. Po meni, zakasnili su sa ovim merama dobrih mesec dana...

And than again, tu smo mi, Balkanci. Zabole nas mnogo. Mi smo vec toliko toga preziveli, da nam ovo dodje kao mali odmor. Svi ameri koje vidim smrknuti, prestravljeni... Naseg sada poznas iz daleka, po nasmejanom licu. Nije da nas nije briga, samo smo davno oguglali na "katastrofe".

Ko je bio u ratu ili cuo kako bombe i rakete zvizde preko glave, njemu svaki dan poklon.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote