View Single Post
  #2  
Staro 12.10.2008, 14:59
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

Probacu da ti odgovorim koliko znam.
Kao prvo upravu si za zdravstveno putno osiguranje, moze da se uzme ali ne isplati se za nas koji dolazimo ovde da zivimo.
To osiguranje funkcionise tako sto ti ovde platis sve a kada se vratis u svoju zemlju onda to naplatis tamo.
Ovde kada dodjes nemas zdravstveno to znas ali postoji mogucnost da sama sebi uplatis zdravstveno osiguranje za tih par meseci dok ne nadjes posao i dok se ne osiguras zdravstveno preko kompanije.
Skupo je ali mnogo je bolje nego li zdravstveno putno osiguranje.
Takvo osiguranje kosta zavisno od clanova koliko osiguravas od 300$-700$ mesecno.
Puno,je ja kada sam dosao ovde nisam imao osiguranje upravo zbog toga , gledali smo da sto pre pocne bar neko da radi tj da dobije osiguranje.
Mi se nismo osiguravali cak ni dete jer za besplatno osiguranje za dete ti trebaju cekovi da se prikazu tj koliko ti je primanje za osiguranje.
U svakom slucaju nema osiguranja za nas odmah kada dodjemo i to je problem velik.
Lekove mozes da kupis u svakom marketu bukvalno samo ponesite antibiotike jer ih ovde daju na recept i ne mozes da ih dobijes u slobodnoj prodaji.
Ako ides kod lekara pregled je od 300$-500$ obicni pregledi ne daj boze da ti nesto vise treba,ako nemas osiguranje nadrljao si.
Da zavrsim mi smo bili bez zdravstvenog osiguranja upravo tri meseca koja ti navodis da te interesuju.
Treba da se zaposlis i da to resis sto pre posle ici ce to samo od sebe.
Puno srece
Reply With Quote