Tema: Dv - 2021
View Single Post
  #271  
Staro 13.10.2019, 15:47
ParalelnaStvarnost ParalelnaStvarnost je offline
Član
 
Datum prijave: 05.10.2019
Poruke: 14
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tw33tyl1na Prikaz poruke
Hvala! Ja sam bas imala nameru da odem ali sam sprecena u zadnji cas pa me zanimalo da cujem od nekoga ko je bio o cemu su sve govorili.
U principu su govorili o popunjavanju forme i kako su od DV2021 znacajno izostrena pravila oko popunjavanja dok su ranijih godina "gledali kroz prste" ako se pogresi.
U principu bitno je da je ime ispravno.
Da je broj pasosa ispravan.
Da je u trenutku prijave pasos vazeci, ako istekne posle toga nije vazno ali svakako ga treba poneti na uvid.
Da pazimo na bracni status i da Srbija nema u svom zakonu legalno razdvojeni.
Da ne priznaju vanbracne zajednice ali da se deca moraju navesti iako su iz vanbracnih zajednica ako su mladja od 21.
Da pazimo kada upisujemo broj dece.
Da u obzir dolazi samo 4 godine srednje skole ili 3 godine + visa/visoka skola ili 3 + 1 godina vanredno + fakultet. U obzir ne dolazi 3 + 1 godina vanredno.
Da je dokazivanje preko radnog iskustva mnogo teze jer moras donositi potpisan i overen spisak svojih aktivnosti od strane poslodavca ali tu nisu ulazili u detalje kako to treba da izgleda i ko to treba i moze da overi i kako. Uglavnom su uputili ljude na Onet meni je ovo delovalo kao prekomplikovano i da ce se o tome odlucivati na licu mesta da li neko ima dovoljno dokaza ili ne.

I to je manje vise to. Polja koja su statisticka su obrazovanje dali su primer da mozes slobodno upisati i nize obrazovanje recimo srednju skolu iako imas zavrsen fakultet bitno je da na samom razgovoru mozes da dokazes minimalno neophodno obrazovanje. I ovo oko oblasti su rekli da upisemo Srbija ili Serbia da je skroz nebitno da li cemo na srpskom ili engleskom da napisemo tako da mislim da je i to polje zarad statistike.
Reply With Quote