View Single Post
  #19  
Staro 02.04.2015, 11:52
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mitkoni Prikaz poruke
Znam ja to. Ali nekako je ugodjaj mnogo bolji kada neko od clanova postvi neke slike i opise istu iz nekog svog ugla...
Ja sam bila juna 2007. Imala sam uticaj da cim sam krocila na tlo Austina na aerodromu na mene duva gomila fenova za kosu pravo u facu. Otisli smo do hotela, krenuli optimisticno na bus u sedam uvece. Imala sam isti osecaj, da u mene duva direkt neki suv vazduh, kao gomila onih grejalica a odozgo pece zvezda. Suvo, vrucina. Nekako mi je pocelo da se manta u glavi. Da li umorni od puta, neispavani, rano sabajle in tha morning krenuli na put, sta li. Nalevo krug u klimatizovani hotel. Tri sledeca dana nam je drazi bio hotelski bazen napolju nego da idemo u neku eksploraciju. Tek nakon osam uvece je bilo iole normalnije napolju. Otisli smo u downtown, isli u State Capitol pre toga a uvece se super proveli u sestoj i cetvrtoj ulici ideci iz kafane u kafanu. Bila sam sa americkim drustvom, nas desetak u grupi i bio je neko ko je vec bio tu i poznavao grad pa je znao kuda da nas vodi i sta da nam preporuci. Iznenadila sma se kad smo po toj omorini dosli do reke, ja samo sto ne baldisem od utiska da nemam vazduha a ljudi oko mene ladno dzogiraju. Posto smo bili velika grupa, usput su nam se ljudi obracali, sto u autobusu sto napolju. Bas su bili prijatni. Za divno cudo svi su znali gde nam je zemlja odakle smo, cak se jedan nasalio sa mnom da je iz druge nam drzave nastale raspadom Jugoslavije, na sta smo se siti nasmejali posto je komentar njegovog druga poreklom iz te drzave bilo: "sve bi mi otac oprostio u zivotu, osim da se ozenim devojkom iz ---- druge drzave nastale raspadom Jugoslavije nego sto je on". I crce od smeha kaze on je Nemackog porekla. Bas smo se ismejali siti. Osim toga, obisli smo kampus univerziteta, i reku i setaliste. Najveca kolicina dzogera koje sam videla na jednom mestu je upravo tu oko reke oko nekog mosta. Navikli se ljudi na omorinu. Secam se tih dana je bilo oko 41 C.

Napomena: ja sam made in planinski kraj iz nasih predela, meni je i Vojvodina leti pakao

State Capitol, Austin, TX - klikni za jos slika




Last edited by vuxanne; 02.04.2015 at 12:02.
Reply With Quote