View Single Post
  #6  
Staro 08.10.2017, 19:50
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno

Evo ja da kazem iz iskustva.

Glavna stvar jezik,bez njega tesko mozete napredovati,tesko se uci i sporo. Ako neko misli da to moze da se nauci brzo vara se. Treba razgraniciti sta za nekoga znaci znam Nemacki,ako neko misli da je to da moze da se sporazume na nivou Sojica iz bele ladje onda i ja znam Nemacki.
Treba znati citati,popuniti aplikaciju u nekoj opstini,razumeti dobro nemca kome je to maternji jezik,pricati gramaticki ispravno e to se stice za nekoliko godina uz mnogo truda i volje.

Plata,nisu nesto velike mislim da je minimalac 8.5 eur bruto po satu,porezi su veliki u zavisnosti u kojoj ste grupi koliko imate dece itd,ide 40 posto od plate.
Primer:decaci dosli sa bugarskim pasosem zaposlili se da montiraju kuhinje u jednoj firmi,8 sati dnevno,subota i nedelja slobodni 1250 eur neto mesecno stan je u tom mestu bio 400 eur vruc.
Za it sektor ne znam pouzdano ali nije sjajno.

Da se dodje na neku poziciju vecu a da si stranac veoma tesko,pre ce da bude sef neki decko nemac koji nema pojma o poslu nego neki stranac koji ima dobrog iskustva,vidjao sam.

Vreme nije neko,bude kise tmurno,temperature niske,koliko mi se cini u celoj Nemackoj nije zavidno vreme.

Uglavnom Nemci su kulturni posteni i gledaju svoja posla.

Ako znate engleski onda bolje ici na neko englesko podrucije,posto kazete da ste iz HR onda imate HR pasos,mozete razmisliti o Irskoj tamo je vec dosta ljudi iz HR. A za USA ne znam kako bi dobili papire,osim ako vas neizvuku na lutriji.
Reply With Quote