View Single Post
  #8  
Staro 09.10.2017, 09:48
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lilya4ever Prikaz poruke
Pretrazivala sam stare teme i nisam nasla slicnu, ukoliko ima isprike na ponavljanju.

Voljela bih cuti da li ima clanova koji su zivjeli u Njemackoj, aplicirali na lutriji za Green Card i sada zive u Americi kakva su vam iskustva? Da li se kajete sto ste otisli u Ameriku?

Kako biste usporedili ove dvije zemlje?

Ja sam trenutno u Njemackoj nadam se da necu dobiti puno hejta jer na jednoj grupi na Fejsu su me uzasno popljuvali sto ja imam traziti u Americi kada sam vec u Njemackoj.

Jako me interesiraju iskustva ljudi koji su isprobali i jedno i drugo.

Ako nekoga zanima nesto vezano za njemacku rado cu vam pomoci.
Ja sam živio u Njemačkoj, radio/radim u IT. 2015 sam dobio GC na osnovu lutrije. 07/2015 odselio u Ameriku, na Floridu. Dobio posao u firmi kao assistant director of IT. Super posao, super plata, stan na plaži,... Nakon 6 mjeseci pobjegao nazad. Jeste, zarađivao sam u Americi 3x (doslovno) više nego u Njemačkoj, ali ja od posla nisam imao vremena da trošim te pare. Godišnjeg nema - tek poslije godinu dana dobije 10 dana. Bolovanje 6 dana u godini ali to tek na kraju, ako skupiš. Sve u svemu, zarađuješ više ali je kvalitet života u poređenju sa Njemačkom katastrofa. Iako mi je stan bio u Palm Beach, direktno na plaži, ja danima nisam stigao da odem na more jer jednostavno odem ujutro na posao - mrak je, vratim se navečer - mrak je. Neka hvala. Drago mi je da sam isprobao, vidio i doživio sve to, ali ne bi se više vratio tamo da radim.
Reply With Quote