View Single Post
  #4  
Staro 27.04.2008, 16:35
Darko Darko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.05.2007
US lokacija: Zrenjanin, pored postanskog sanduceta
Poruke: 38
Nepromenjeno

Takodje, jos jedan tekst jednog naseg zemljaka, prekopiran u celini:



Chicago

City North
-----------
Albany Park - nikad cuo
Jefferson Park - teska zabit. nema nicega. izbagavaj.
Andersonville- veoma kul kraj. lep i miran. gej populacija preovladjuje, ali za razliku od lakeview, ovo je vise 'lezbo',
i mirnije je i cistije. takodje ima puno porodica sa decom. vikendom se pojedine ulice pregradjuju kao decija igralista.
ima dosta zelenila i lepih zdrada. dosta kul restorana, kafea, i mesta za da se nocu ode na pice.
DePaul - Depaul je univerzitet i ovaj kraj je pun strudenata. izbegavaj ako imas vise od 23 godine. smorice te pijana studentarija
Edgewater - ako si stvarno on the egde of the water (ima zgrada koje su bukvalno na plazi) i imas pogled na jezero, dobar je stos... u suprotnom, samo da predjes preko ulice na drugu stranu.. vec upadas u geto.
Horner Park - nikad cuo
Irving Park - prilicno sugav kraj. ima odsta nasih (manje urbanih) i ostalih istocnih evropljana.
Lakeview - po meni, najbolji kraj u gradu. jeste 'boys town', ali to znaci mnostvo dobrih restorana, butika, bioskopa, pozorista, klubova, ukratko... ovde se nalazi malte ne sve sto vredi u cikagu. nasa urbana ekipa uglavnom tu zivi. jezero je tu (mada do najblize plaze treba jedno 20 minuta pesaka pored jezera)
Lincoln Park - 'japi' kraj. veoma lep, cist, miran.. i dosadan. Puno porodica sa decom.
Lincoln Square - onako. ima dobrih 'etnickih' restorana (jedini sroski restoran koji ista valja se nalazi tu). sto blize centru
niz linkoln to bolje, jer postaje lepse i cistije.
North Center/ St. Ben's - nikad cuio
North Park/Budlong - nikad cuo
Woods - nikad cuo
Old Town - izuzetno lepo i cisto, ali i prilicno skupo. ima nekih dobrih sadrzaja, ali po meni,
preovladjuje ponuda koja daje vise na luksuz nego na ukus.
Ravenswood - sugavo.
Rogers Park - geto. izbegavaj
Roscoe Village - heh... veoma simpatican kraj.. ali malo predaleko od drugih stavri koje valjaju, a sam nema bas dovoljno da ponudi.
Uptown/ Buena Park - uptown je super za nocni zivot. green mill, riviera, aragon... ali danju nema nicega.
Wrigleyville - steciste dnevnih i nocnih gostiju iz predgradja. ne treba ziveti tu jer ume da bude preglasno,
a sadrzaji koji vrede su ti dostupni iz lakeview-a, jer je veoma blizu.
North Side - North Side je cela severna polovina cikaga, a ne 'kraj'

Bucktown - mozda najjaci nocni zivot... a ima i finih restorana i solidnog shopinga. posle lakeview-a, najizvikaniji deo grada. po meni.. glavna mana je sto je daleko od jezera i ostalih zanimljivosti sa north side-a
Avondale - nemam pojma.'
Edison Park/ Jefferson Park - za dezeferson rekoh gore. ne znam za edison
Logan Square - nista spec. nema bog zna sta... pre blizu je jako losih krajeva... ali nije ruzno
Norwood Park - ne znam
Old Irving Park - old? ne znam
Portage Park - nemam pojma
Wicker Park - pored bucktowna... isto vazi sto i za bucktown

City south - geto. izebagavaj.
City West - geto. izbegavaj

Suburbs - izebagavaj! sa izuzetkom Evanstona, koji je jedan od najlepsih malih gradica u americi...
i koji se nalazi odmah uz severnu ivicu cikaga, i koji je pokriven cikaskim metroom.
neki kazu da ni oak park nije los... i s obzirom na arhitekturu (frank lloyd wright!) i nije...
ali je malo predaleko... od noth side-a

>*ta je predgrađe a šta nije, šta je suburbs...
Od svega sto sam napomenuo gore, predgradje je Evanston i Oak Park... mada i to je toliko blizu
grada i ima toliko urbano uredjenje da mnogi i ne smatraju 'predgradjem'.
Reply With Quote