View Single Post
  #6  
Staro 29.04.2008, 02:46
Darko Darko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.05.2007
US lokacija: Zrenjanin, pored postanskog sanduceta
Poruke: 38
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik V777 Prikaz poruke
Darko, odlicna ideja, ukoliko nadjes jos neke ovako interesantne postove koje mogu da budu od pomoci, prebaci ih ovde, da bi ih ljudi videli.

Puno pozdrava!
Moze, sto da ne, nastavljamo...
Ponavljam, ovo su tekstovi nasih ljudi koji zive tamo, njihovi saveti ljudima kojima Chicago tek postaje nova destinacija i novi dom.Misljenja su razlicita, hiljadu ljudi, hiljadu cudi, bitno je da se izvuce neka korisna sredina.


Vozacka dozvola...i dalje je 10$ ...pasos, ssn, i pismo(racun) na kojem pise adresa stanovanja, ako se ima i vozacka dozvola neke druge zemlje pozeljno je poneti...nije lose polagati u nekom od suburbs...posto je guzva manja, i manja je frustracija a i obicno brze ide...e da..DMV ne rade ponedeljkom.

Telefoni...mobilni su kul stvar...US cellular ima ok planove,ali krsh telefone(V3,RIZR i tako to, nema nokie) rade na CDMA (znaci nema SIM kartice)...imaju family planove za 80 baksa(1500min ako se ne varam), free incoming calls, free incoming text message,free nights and weekends...planove za sms od 5 $ za 250 poruka, u koje se racunaju i internacionalne (da idu i za srbiju,063,64)...dekodirani telefoni rade ako su 3band, ali onda si ogranicen na t-mobile ili ATT...nikako uzimati prepaid (jako skupo)

Platni promet, banke...bank of america i TFC ne traze SSN za otvaranje racuna....

Avio prevoz....ako hocete najjeftinije da prodjete oko avio karte..preporucujem kretanje iz budimpeste...jeste malo cimanje, ali ako vam je da ustedite....naime, american airlines ima letove iz budimpeste za oko 600$ one way....sto je oko 400 i kusur ojra...zadnje sam proveravao pre jedno nedelju dana i bilo je karata za 585$ ukljucujuci takse...BUD-BRU-ORD (to je preko brisela)...a GEA naplacuje 35eura put do budimpeste i traje oko 4 ipo sata od bg do peste...malo cimanja jeste ali ako bi da ustedite, nije lose...iz BEG nemam pojma sada kako je, ja sam uglavnom uzimao preko kontinental travela (sad je BTI pegrotour ili slicno) u kneza milosa je oman posle ambasadade ako se ne varam...uvek su bili ljubazni i azurni i nalazili najbolje dilove...
Reply With Quote