View Single Post
  #4  
Staro 29.07.2008, 02:10
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Pa evo, onda ja da unesem zabunu: ja glasam za Chi.

Znate onu staru "opinion is like an a$$h0le, everybody's got one"...
Sve je stvar doživljaja i toga šta ti više odgovara. Meni recimo drugar iz NY kad je bio ovde, odlepio od Čikaga za par dana jer mu nije sve povezano metroom. Dobro, nije samo to... NY je recimo lud, brz, US Beograd, 24h grad... U većini slučajeva ti auto ne treba, nego živiš urbano (pričamo o samom gradu, naravno)

NY ima najjači javni prevoz, Čikago je odma' tu iza, dok u LA provodiš sate u autu na autoputu koji izgleda ko parking; voziš 20mph (ubij se odmah ako imaš manuelnu transmisiju iliti popularni menjač). Sa druge strane, na obali Okeana si na super temperaturi, tu nema pogovora.

IMHO, meni je bolje da radim u downtown-u (centar) i da kući idem pola sata vozom i da njakam internet sa mobilnog, slušam muziku ili čitam NIN, nego da njakam auto (zaljubljenik u menjače, šta ćeš) i da se dodatno umaram zbog toga....

U drugi grad bi me mogao pomeriti samo posao. Ovde familija, pa je i najlogičnije...

Ali sve je to lično... Da sam došao iz BG-a, možda bi mi najbliži bio NY... Ovako lalinski klaj-klaj u zlatnoj sredini.
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote