View Single Post
  #13  
Staro 23.06.2012, 19:26
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Photographer Prikaz poruke
Moras da se odjavis ako nisi u zemlji duze od 3 meseca.

http://www.mup.rs/cms_lat/dokumenta.nsf/boraviste.h
Vidis, to nismo ni znali a roditelji ce nam biti duze od 90 dana ovde... mada u principu ne znam koje posledice po njih mogu da budu kada se vrate nazad? Nevezano sa ovim ali ima veze sa boravkom u inostranstvu - kada smo proveravali bankarski zakon, gradjani Srbije ne smeju da poseduju inostrane racune ukoliko nisu rezidenti te zemlje. Mi smo njima jos pre nekoliko godina otvorili racune i kartice koriste u Srbiji da podignu novac. Nikada im niko u banci nije pravio problem. Sto se tice isto boravka, mi se nikada nismo odjavili iz Srbije, a redovno nam stizu pozivi za glasanje (nisu ovog puta jer su nam istekla sva dokumenta iz Srbije). Oduvek smo se pitali odakle Ambasadi nasa tacna adresa ovde i ostali podaci.

Da se vratim na H1B vizu, nisam preterano upucena, ali svojevremeno sam predavala dokumentaciju za koleginicu koja je sa Tajlanda. Nije bio otkaz njoj u pitanju, nego je ona dala otkaz. Secam se da je pravilnik bio u to vreme da moze bez problema da promeni firmu ali nova firma je morala da prilozi dokumentaciju i plati taksu od $500. Citav postupak je isao preko advokata, mada ja iskreno nisam videla svrhu toga jer uopste nije bio komplikovan proces.
Reply With Quote