View Single Post
  #19  
Staro 17.11.2012, 00:18
minimaxus minimaxus je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.10.2012
YU lokacija: Banja Luka, RS-BiH
Poruke: 96
Nepromenjeno

U potrazi za Vauxanne naletih na ovu temu . Stvari stoje ovako, drzavljanin sam BiH imam VSS, IT struka. Na osnovu poznanstva, imam ponudu za posao van struke sto moram naglasiti. Plan je da prihvatim taj posao i da u medjuvremenu trazim zaposlenje u struci. Posto H2B vize nisu dostupne u BiH, jedina sa kojom mogu legalno da se zaposlim (da dobijem SSN, samo mi o tome trube) je H1B viza. Sto se tice strucne spreme, ispunjavam uslove ali me zbunjuju druge stvari (procitao sam stotine stranica zvanicnih dokumenata i vise nista ne znam).

Koliki se broj tih viza odobrava? Rekose mi iz USA da se za H1B moze konkurisati tek u oktobru 2013. godine? Da li je to tacno ili je prijatelj neupucen? Posao koji se meni nudi nije sa VSS, da li to znaci da nemam mogucnosti da je dobijem, odnosno da li poslodavac moze da navede drugo radno mjesto, a u stvarnosti da radim drugi posao? Koliko se ceka na obradu papira i da li prvo americki poslodavac popunjava dokumentaciju pa je salje u ambasadu, pa ja nakon toga saljem dokumenta i ostalo?

I da, postoji li bilo kakva druga varijanta za odlazak osim turisticki a da je legalna, odnosno da sa mogu zaposliti i dobiti, vec cuveni SSN. Da li me poslodavac moze, recimo, pozvati preko J1 trening vize? Koliko je ta opcija realna?

Miliona pitanja, a malo odgovora . Pozdrav
Reply With Quote