View Single Post
  #6  
Staro 24.11.2008, 04:03
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Cao svima, evo jednog primera iz Atlante, GA a odnosi se na Fakulter fizicke kulture iliti krace receno DIF.
Naime moj kolega je otisao (ko i mi svi difovci sto smo isli u USA) ozenio se (iz ljubavi) sa curom iz Sarajeva i ona posto je znala proceduru (u njegovo ime) je uradila sledece:
Trazili su program studija sa DIF-a iz Nisa(tamo smo studirali) onda su to preveli na english(bitno je koliko sati kog predmeta je odrzano ili tako nesto)
onda su to poslali u Department of Education drzave GA, platili neke takse i posle mislim manje od 3 meseca dobio je odgovor da mu je SVE PRIZNATO i da ima pravo da radi 2 godine do sledeceg update-a svog zvanja - PE teacher.
Pera(kolega) mi je takodje rekao da su jednoj curi iz Poljske sa istim faxom, priznali 2 i po godine!!! Pa sad vi procenite DIF iz Nisa

E sad da se razumemo, to zavisi od drzave do drzave. I ja sam to pokusao u PA ali su mi u Filadelfiji rekli "vi posaljite pa cemo vam mi reci koliko jos treba da dostudirate"
Znaci ne da li treba, nego koliko jos. Onda nisam ni pokusavao.

Eto nadam se da ce nekome ovo pomoci a svakako kontaktirajte Department of Education drzave gde zelite ici pa zasto ne i posaljite pa ce vam oni vec odgovoriti.
__________________________________________________ _______
2009EU11XXX
Reply With Quote