View Single Post
  #8  
Staro 29.04.2020, 23:16
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sims Prikaz poruke
Ja sam u Phoenixu. Dosla sam ovamo samo zato sto sam dobila posao dok sam jos bila u Srbiji. Moja osecanja su pomesana. I svidja mi se i ne svidja.

Nije jeftino, a nije ni skupo. Relativno ok mozes da zivis sa prosecnom platom. Zato je sad u aprilu vec 38°C i ne znam da li cu ikada moci da se naviknem na to. Sve je rastrkano i treba ti automobil gde god da krenes. Nisam navikla da i do prodavnice ne mogu peske da odem. Kad sam tek dosla isla sam na posao peske jer smo relativno blizu pronasli stan. Dobar deo puta sam morala da hodam po cesti koja je samo oznacena za pesake. I vecinom je tako. Dete na biciklu mi mahalo i smejalo se (verovatno zato sto sam hodala). Jedno vreme sam isla na posao i busom. Ljudi su me pitali da li je sve dobro proslo. Inace $2 dolara kosta voznja u jednom smeru, a karta za ceo dan je $4.

Kad je ovako vruce ne mozes biti vani i nemas sta da radis. Sa druge strane, Meksiko je relativno blizu kao i Las Vegas, San Diego, LA. Moj utisak je da najvise poslova ima u turizmu jer vecinom svi dolaze ovamo da pobegnu od zime. Relativno brzo se dolazi do posla. Stanarina je ok i mozes naci relativno pristojan smestaj za ok novce.

Nasa prvobitna opcija je bio Denver medjutim zbog mog posla smo dosli u Arizonu. Videcemo koliko cemo dugo izdrzati na ovoj vrucini. Ako neko ima drugacije utiske o Phoenixu, volela bih da cujem. Ko zna, mozda sam kratko ovde pa jos uvek nisam veliki fan Arizone.
Ovaj dio gdje kazes da si pjesice morala po cesti jer nema trotoara - to je slucaj i sa New Jersey-em. Bas znacajan broj puteva uopste nemaju predvidjen dio za pjesake.
Valjda je to normalno za americke prilike.
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote