View Single Post
  #102  
Staro 09.05.2014, 14:07
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Jeftina je odeca (imaju akcije i outlet-e), jeftina je tehnika (u odnosu na to koliko deru kod nas), jeftina su kola (imas povoljnije kredite) ali zivot dan za dan nije. Skuplji su stanovi, komunalije, vrtici, skole i ostalo. A plus faktor skoci ti standard u glavi pa ne mozes odjednom bez stvari koje kuci nikad nisi koristio/la. Npr. mnogi od nas su ziveli i odrasli bez auta, a ovde je to druga prica samo za one bez para i totalne entuzijaste tipa bas sam ekolog ili idem bajsom na posao cisto vezbe radi nije zbog para (u mnogim gradovima ici peske ili bajsom je maltene totalno nemoguce ili ti treba jako puno vremena jer gradovi imaju ogomne povrsine, autoputeve, nemaju trake za bajsove itd).

1000 dolara u Srbiji i 1000 dolara u SAD nebo i zemlja. Jedino kolicina garderobe, cipela i tehnike (bele, sive kakve vec boje) je veca za ove pare u SAD nego u Srbiji. Sve ostalo ne.

Evo jedan od primera (dacu primer mojih nekih mesecnih troskova - dvosoban stan od oko 80 m2, selo u Indijani):
- stan 525 dolara
- struja 55 dolara
- gas (grejem se na njega ) 43 dolara (konstantno placam 12 meseci) - hladne su zime ovde
- voda, kanalizacija i djubre su mi 100 dolara mesecno
- internet, kablovska i fiksni telefon (mogu da pricam ceo dan da hocu u okviru Amerike i Kanade) - 100 dolara

- mobilni dve linije bez neta - 80 dolara
- osiguranje za stan (drvene kuce, sta znas a i trazi gazda) - 25 dolara
- rata za kola (ako imas kredit za kola - opet zavisi kakva imas nova, stara, mala, velika, domaca, japanska, nemacka itd.)
- osiguranje za kola - 95 dolara (ovo moze jeftinije zavisi koliko si paranoican/a)

P.S. garant sam nesto preskocila (moji ti "fiksni" troskovi bez automobila (kredita i osiguranja) su oko 1000 dolara mesecno)

U Srbiji mi je struja uvek bila skuplja od komunalija (a u njih je spadalo grejanje). Ako me secanje dobro sluzi.

Naravno da troskovi debelo zavisi od lokacije i od toga od koga dobijas usluge.
Sad sam u vecem gradu, gledam sve ovo 90% stavite sve ovo navedeno x 2.
Reply With Quote