View Single Post
  #173  
Staro 12.10.2019, 02:12
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Da li se druziti sa nasima ili ne zavisi od posla koji radite i statusa u americi. Ovo pricam iz mog dosadasnjeg iskustva.

Ovde u okolini DC-a ima previse nasih koji ostaju nakon isteka vize i rade shity poslove tipa bazeni, restorani, pranje tepiha, ketering(cak i gospodski posao) koji je placen do 20$ na sat. Iskreno zavisi puno i od vasih ciljeva. Ako je nekome ko ima gc cilj da dolazi na po 6-7-8 meseci i da radi po 2-3 posla da bi kuci vratio 20.000 onda je to ok.

Ako pak neko ima cilj da proba da kazem da se establish ovde u usa i razmislja dugorocno moze raditi ovakve poslove za pocetak.

Mnogo zavisi od toga da li imate neko ko ce pomoci na startu, po meni i presudno.

Da sam ja isao bez igde ikoga na onih mesec dana kada sam sredjivao papire ja bi ostao, i iskreno mislim da bi tada za start bilo neophodno barem 10.000$, da kazes 3 rente, downpayment i nekoliko rata za auto, hrana, dodatni troskovi ...


U sustini u prethodnom postu covek najbolje objasnio. Mozes se ti druziti sa nasima i drzati se na nekoj distanci, ali raditi sa Amerima

Takodje primetio sam da nasi koji su duze ovde ipa 10 godina drze se zajedno i rade svakojake pr#jebotine.

Npr ja kada sam dosao upoznao sam neke nase likove i svi su mi davali neke nazovi savete. Mislim ono prvi put me vidi i daje mi savet sta da radim,a kad ga pitas pa dobro majstore zasto ti to ne radis, tad se uvredi i krenu raznorazni izgovori...

U sustini cudan smo mi narod jbg. Npr mene je kum ispalio u Chicagu za smestaj i posao. S druge strane ja bi svakom novopecenom pomogao ovde....
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote