View Single Post
  #23  
Staro 17.02.2019, 02:12
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jocovics Prikaz poruke
Dogovoreno! Nego, cekam da se malo adaptiras pa da krenes sa Pros and Cons o Hjustonu. To me jako zanima. A pre toga, moze odgovori na pitanja:
-da li je istina da je Hjuston pun smoga i siv jer je industrijski grad?
-jesi posetio Srpsku zajednicu?
-da li si nasao posao?
-u kom si delu Hjustona? itd.
Da krenem sa odgovorima na prva pitanja.
1. Za sada mogu da kazem da je Hjuston ogroman. U centru su visoke zgrade, a okolo su uglavnom kuce. Ima nizih zgrada do 3 sprata (obicno su to stanovi za iznajmljivanje), ali mislim da su 95% kuce. Ovo je moj utisak. Nisam video ni 2% Hjustona, mislim.
2. Upoznao sam neke nase ljude. Bio sam kod njih u poseti. Dobri su ljudi, vredni i skromni u svojim zahtevima. Kazu da im je ovde dobro i da ne traze bolje. Putuju, idu na letovanja, zimovanja... Zive onako kako zive prosecni Amerikanci. Da li misle da se vrate?

3. Cekam da mi jave rezultate intervijua. Nadam se da cu poceti da radim sledece nedelje. Jednostavnije i manje placene poslove sam mogao da nadjem brzo, ali cekam SSN, a bez SSN-a nema posla. Doduse ima, ali... Uostalom culi ste da se gradi neki zid. To je za one koji bi da rade bez SSN-a.
Bio sam par dana nakon dolaska u SSA i rekli su mi da moram da cekam. I ja cekam... Sta cu, jadan...

Trenutno sam u Sugar Land-u. Delu koji je blizi Ricmondu i Missuri City-ju. Nadam se da cu se preseliti sledece nedelje u Alief. To je nekih 10-tak km blize centru. Tamo ima (necete verovati) gradskih autobusa. Tamo je civilizacija! Doduse ne prava, ali koji kilometar dalje ka centru, moze da se zivi lakse.
A u centru, kaze legenda, mogu da se iznajme biciklovi. Mesecna karta je $9. Vozis manje od sat vremena bicikl i ostavis ga i ne platis nista. Nakon toga uzmes drugi bicikl i vozis do sledece stanice za biciklove.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote