View Single Post
  #23  
Staro 15.12.2016, 16:07
MMDJ MMDJ je offline
Član
 
Datum prijave: 03.10.2016
Poruke: 22
Nepromenjeno

Pozdrav svima! Juce smo preuzeli pasose sa vizama pa da napisem nesto vise o svemu i mozda nekima razresim neke dileme.
Prvo sto se tice samog intervjua sa konzulom mogu da kazem da je bio u izuzetno prijatnoj atmosferi i trajao svega 10-15 minuta. Ja sam dobila na lutriji na koju sam se prijavila kao single, a udala sam se 29.10. tek kada sam saznala da mi je intervju zakazan za 12.12. Naravno, pitali su nas najvise u vezi sa tim. Mi smo u vezi pre vencanja bili oko godinu dana ali se poznajemo bar 5-6 godina. Tako smo i rekli i mislim da je to sto se toliko dugo znamo, po reakcijama konzulke, imalo uticaj, bas kao i cinjenica da smo se upoznali na poslu tj. da radimo zajedno. Pitala nas je onda da li smo putovali zajeno i rekli smo da jesmo. Pitala je gde i kada smo rekli porverila je pecate za putovanja u inostranstvo i videla da se poklapaju. Ja sam takodje rekla da imamo slike a ona je rekla dajte da pogledam. Ja sam izradila slike sa razlicitih mesta jer sam htela da pokazem, obzirom da je veza relativno kratka, da smo imali mnogo zajednickih aktivnosti. Krenula je da lista slike i pitala kada smo bili na Mecavniku i ja sam rekla u maju. Onda je pogledala jos jednu sliku iz CG i pitala gde je to i kad smo bili tamo a ja sam odgovorila da je to isto putovanje i da smo na putu za CG srvratili na Mokru Goru. Ona je rekla dobro, a gde je ovo. Ja sam rekla da je to sa Ulice otvorenog srca i naglasila da je to bilo 01.01. tj. za novu godinu cisto zbog datuma. Ona je rekla kao, da, da, zna. Malo detaljnije je pogledala samo slike sa vencanja. Pitala je koliko smo imali gostiju i ja sam rekla da je u restoranu bilo samo 15 ljudi tj. nase porodice jer ja ne volim velike svadbe, ali da smo uvece izasli sa drustvom. Naravno, imali smo slike i iz sale u opstini, i iz restorna i sa zurke i ja sam svugde bila u vencanici. Rekla mi je da joj se bas svidja vencanica i ja sam rekla hvala. Pitala je u kom je restoranu bila svadba i ja sam rekla. Posebno je pogledala slike sa mojom i sa njegovom porodicom sa vencanja, kao i sliku svih zajedno. Mi smo poneli nesto vise fotografija sa vencanja ali i dosta pojedinacnih (ili po najvise dve-tri) sa razlicitih drugih mesta. Zatim je jos mog muza pitala zasto mu je jedna prethodna turisticka viza za USA otkazana i on je odgovorio jer mu je isticao pasos pa je vadio novu vizu i ona je odgovorila uredu. Takodje ga je pitala gde je u USA bio (jer je bio ranije dva puta) i gde je bio smesten i on je odgovrio. Jos je mene samo pitala sta sam zavrsila od skole i ja sam rekla. Koliko se secam nikakvih dodatnih pitanja nije bilo. Osim slika, kao dokaz veze smo poneli i izvode iz banke da se vidi da smo jedno drugom nekoliko puta prebacivali pare ali to nije uzuimala i nista drugo nije trazila (mi nismo ni poneli nista drugo jer ja nisam htela da im dajem nase prepiske jer mislim da je to licno) iako smo iskreno rekli da smo u vezi samo godinu dana i da smo se vencali pred intervju (sto je uostalom i sama mogla da vidi jer su nam iz BG u novembru i otkljucali aplikaciju da bih mogla da promenim prezime i da bih supruga naknadno unela). Dakle ovo je bilo otprilike sve na razgovoru sa konzulkom, polozili smo zakletvu i rekla na je "congratulations"
Sto se tice popunjavanja DS-260 i ostalog a vezano za zbivanja pre i posle intervjua evo nekoliko na sopstvenom primeru proverenih informacija:
- slova "dj","ch" i sl. ne predstavljaju nikakav problem i oko toga se ne treba brinuti
- muskarci koji su civilno sluzili vojsku treba da napisu da jesu sluzili i u sva polja u DS-260 formularu treba da unesu samo "civilno" (napominjem samo da je moj muz ipak pratilac a da sam ja izvucena pa ne mogu biti sigurna kako bi bilo da je on nosilac ali pretpostavljam da je isto)
-ko nije primao vakcine u zadnjih 10 godina nema razloga da prikuplja bilo kakvu medicinsku dokumentaciju u vezi sa vakcinisanjem jer mu nece biti priznata i svakako ce morati da primi sve vakcine (cak ni Tetalpan primljen relativno skoro nije mi priznat jer ne sadrzi sve sto sadrzi ta vakcina koja se zahteva a koja sadrzi tetalpan tako da mislim da ima smisla dokumentaciju o vakcinama prikupljati samo za decu)
-adresa koja je uneta u DS-260 moze se promeniti pri ulasku u USA
-prilikom prvog ulaska u USA moze se uci u bilo koju drzavu tj. ne mora se uci u onu drzavu koja je navedena u DS-260
-nosilac vize mora uci u zemlju prvi i pratioci mogu uci u isto vreme sa njim ili kasnije ali nikako ne pre nosioca
Eto, ja se nadam da je ovo od pomoci a ako neko ima jos nekih pitanja ja cu rado odgovoriti ako sam sigurna u odgovor.
Pozdrav i srecno svima koji treba da dobiju ili su dobili zelenu kartu