View Single Post
  #6  
Staro 22.03.2012, 14:53
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uveric Prikaz poruke
Nisam mislio na to nego da li devojka moze sad da izvadi vizu a da putuje za 3 meseca? ili mora da zna tacan datum polaska?
Ja mislim da treba da znaju kad neko hoce da putuje. Bar ja kad god sam isla u svaku od 17 drzava. Daju ti vizu od tad i tad do tad i tad. A posle mozes da promenis dan odlaska i povratka do god se uklapas u taj period koji ti je odobren. Ali moras da im kazes kad bi da ides i kad bi da se vratis.

Amerikanci za razliku od nas Balkanaca imaju monohromatsko poimanje vremena. Oni se organizuju mnogo unapred, putovanja planiraju mnogo ranije. Prave i detaljne planove (agende, itinerary-ije i sl.). Kod njih je vreme novac, moze se sacuvati i uvek bolje iskoristiti.

Mi za razliku od njih imamo polihromatsko poimanje vremena, gde je vreme rastegljivo kao casovnici na Dalijevim slikama, sto rece jedan Svajcarac koji boravi u Srbiji. Radimo vise stvari odjednom i ni za sta nemamo precizan vremenski plan. To njih zbunjuje. Tako da poznavajuci ove Amere oko sebe, ako oni uzimaju prijavu za vizu, da, treba da znas tacan datum povratka i tacan datum odlaska.

Pogledaj ovo: klikni

Put treba da isplaniras pre trazenja vize ali ne treba da kupujes kartu i pravis hotelske rezervacije.
Reply With Quote