View Single Post
  #58  
Staro 23.05.2020, 17:51
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Futbalista Prikaz poruke
Uran sve se slazem oko mora i odmora. Sam taj hepening oko planiranja odmora, polazak, nervozna jos ako imas malu decu....ali sam odlazak na plazu i ulazak u more (da se prvo pokvasis da te ne presece) je najlepse nesto. Ali Ameri nemaju taj kult godisnjeg odmora kao Evropljani, nemaju te plaze uredjene sa kaficima i barovima, krofnama kao Grcka recimo.... plus taj okean nije kao more. E sad, Ameri odu za cas u Mexico da ne osete po dzepu a Srbi stekuju lovu ili na cekove pa otplacuj do sledeceg odmora😑
Meksiko/Dominikanska republika oni sa malo dubljim dzepom Turks and Caikos i ostala ostrva Kariba. I sto je najbolje, ne mora to uopste da bude ljeto, s obzirom da je ovo tropski pojas, moze se ici i brckati u bilo koje doba godine

Sto se samih plaza i obale Amerike tice, to je jedan sasvim drugi svijet u odnosu na ono sto smo navikli mi Evropljani. Prvo, okean je drugaciji, hladniji, jace struje, drugi morski svijet itd. Drugo, sve plaze su jednolicne - duge ogromne pjescane plaze sa obaveznim boardwalkom duz cijele te duzine. Nisam previse Amerike vidio, al mislim da je to bas univerzalno: takav je Venice Beach, Santa Monica u LA, takav je Mission Beach u San Diegu, takav je Boardwalk u Atlantic City-u, takav je Coney Island u NY-u. Ja sam primorac, ne mogu da zamislim svoj zivot bez mora i kad me uhvati nostalgija za tim, setnja ovim njihovim plazama "zavrsava posao". Al da je monotono u poredjenju sa onim sto sam imao kod kuce, svakako da jeste.

E sad, najveca prednost je sto ovdje ti ekonomija dozvoljava da skocis kad god oces, ili do tropskog pojasa, ili do Havaja ili u krajnjem slucaju do Evrope. Ne mora da se planira godinu dana unaprijed i od usta odvaja da bi se priustilo 7 dana autobusom do mora

I neko spomenu ono da neko cijeli zivot zivi uz more i ne okupa se. Ja sam tipican takav predstavnik - bio. Bukvlano je bilo ljeta da odem na plazu svega 3 puta ako i toliko.
Zato bih sad dao sve na svijetu da skvasim dupe u Jadran I ovoj GC se radujem prevashodno zbog toga jer ce mi omoguciti odlazak u domovinu krajem ljeta/pocetkom jeseni
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote