View Single Post
  #643  
Staro 01.02.2023, 21:33
Padinjak101's Avatar
Padinjak101 Padinjak101 je offline
Član
 
Datum prijave: 30.08.2018
YU lokacija: Beograd
Poruke: 28
Nepromenjeno

Moj slucaj sto se turisticke vize tice. U momentu apliciranja sam imao 22 godine i bio na poslednjoj godini studija. Niti sam imao zenu niti decu niti imovinu niti ustedjevinu, niti stalan posao. Dakle, jedina veza sa Srbijom mi je bila ta sto sam bio student. Jos sam rekao da idem kod rodjaka, koji ce celo putovanje finansirati. I dobih vizu bez problema, naravno da sam ispostovao i ono sto sam rekao u ambasadi, zaista otisao kod rodjaka, i zaista ostao samo 20ak dana.

Ali ima i slucajeva koji su bili sa mnogo jacim vezama sa Srbijom nego ja, pa nisu prosli...tako da, sve to ide manje vise od slucaja do slucaja, u principu ako si iskren i nemas neke skrivene krajnje namere, ne bi trebalo da bude problema da se viza dobije.

A mene sada zanima, zna li neko, koliko dugo se u ovom momentu ceka da se dodje na red za razgovor u ambasadi za turisticku vizu? Dakle, ako recimo sad u februaru popunim aplikaciju za prijavu, tj. onaj obrazac, kada ce biti najraniji datum kada cu moci da zakazem intervju u ambasadi?
Reply With Quote