View Single Post
  #5  
Staro 15.05.2014, 19:08
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Supervolo Prikaz poruke
Dobar dan svima
nov sam na forumu pa ne znam kako sve funkcionise, ali se nadam da ce mi neko pomoci.
Naime ja studiram u SAD od avgusta 2013 i imam regularnu F1 studentsku vizu koja vazi dve godine. U medjuvremenu sam resio da promenim fakultet, pa me interesuje sledece:
Da li moram da se vratim u Beograd po novu vizu i sa novim I 20 obrascem ili mogu da ostanem jos godinu dana sa vazecom vizom ali na drugom fakultetu. U I 20, kao i u vizi pise Univerzitet na osnovu kog sam dobio vizu.
Dakle moje pitanje je sledece:
Da li pri promeni Univerziteta u toku skolovanja mora da se menja i viza (koja jos uvek vazi)
Molim ako neko ima nekih slicnih iskustava da mi se javi
Hvala
Imam druga koji je nakon godinu dana promenio fakultet. Samo ti izdaju novi I20. F1 viza ti treba samo da udjes u zemlju. A imas I94 na kome verovatno pise "DOS" - duration of stay - znaci mozes da si unutra do god imas I20 koji vazi. Da budes sasvim siguran, pitaj taj ISS office (international students office) u novom fakultetu. Ja sam ovde usla dva tri puta na 2 razlicite F1 vize u samom pasosu a imala sam razlicite I20 - mislim 3 komada ukupno.

Ko pita - ne skita.

Ja licno mislim da nemas problema sa ostankom, ali opet nisam immigration counsel. Pitaj u ISS-u (ili kako ti ga vez zovu).

Gde ides, na koji fakultet?
Reply With Quote