View Single Post
  #110  
Staro 04.05.2012, 12:38
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik curlika Prikaz poruke
Eh, Ivana Ina...muka mi je od ljudi iz moje okoline bilo da su iz Srbije ili BiH...izmedju ostalog i to mi je razlog sto zelim otici "napolje". Kod nas svako gleda sebe i ne postoje ljudske vrednosti i osecaji jedno prema drugom. Cast nekim izuzecima. Mislio sam da cu promenom sredine dobiti "nesto" i po tom pitanju ali je raocarenje jos vece. Bas nemam nikakvog razloga za ostanak na ovim nasim prostorima a imam utisak da se nasi bolje slazu u inostranstvu nego sto je ovde slucaj, recimo samo kao komsija sa komsijom. No, to je tema za neko drugo mesto ali sam samo uzdahnuo na tvoj komentar i morao ovo upisati. Hvala.
Ovde najcesce svako naravno gleda samo sebe i najcesce neces poznavati nijednog komsiju osim ako radis sa njim, budes u nekom savetu zajedno, ako vam deca idu zajedno u skolu ili ides u isti verski objekat. A i to nije zagarantovano.

To slaganje komsija mislim da je samo u filmovima...

Nemoj da ocekujes ovde neki kolektiv, neko zajednistvo, neke veze medju ljudima. To ces ovde naci samo sa strancima. Ovo je individualisticko drustvo gde svako gleda prevashodno sebe i bori se za svoj opstanak. Ovi ovde su preci imigranata, onih koji su napustili sve bez razmisljanja i krenuli od nule. Drugaciji im je mentalitet, nema tu kafenisanja, nenajavljenih poseta. Cak sta vise ima kontrast od toga, imaces svoj prostor, niko ti nece banuti nenajavljen, posete su jako formalne, unapred zakazivane, a prava prijateljstva sa Amerima se sporo i polako razvijaju. Na to se bolje pripremi jer ove stvari sto su nabrojene u tvom postu, bas suprotno od toga je ovde. I hoces pobeci od ljudi, bices vise prepusten sebi, pogotovu na pocetku...

A meni je najvise prijalo kad sam dosla ovde sto sam bila totalno ravnodusna na likove na TV-u. Briga me bilo sta politice, koje su im "zvezde" i u kakve su probleme upale. Kod nas nisam mogla da upalim TV bez nekih metuzalema politicara, bez Si Si Velickovic i takvih nasih nacionalnih projekata. Sad me nervira Bred Pit, Andjelina Dzoli, Kardasijani i slicna ekipa. Ali oni se pojavljuju na par kanala, preskocim ih kad se debatuje o njihovoj odeci i raznim glupostima i briga me. A tu ne da mi je uticalo na zivot svaki korak politicara, nego na apsolutno celu mladost. Sad mi je drago kad im pobedi kandidat struje koju gotivim ali nista mi u zivotu ne zavisi toliko od pobede osobe A ili B. Mada ipak jedna stvar me je direktno pogodila sto je trenutni predsednik promenio, hvala mu za to (da mozes lepo preci od jednog poslodavca kod drugog poslodavca dok si na H1B - kad se prijavis na novu, ne javljaju vise onom prvom, pa to mozes da radis u tajnosti - smanjuje se epitet "robovska" viza u neku ruku).

I ovde imas samo osobu A i B obicno i brdo njih koji se pre izbora kandiduju da postanu jedna od te dve... Kad im bude glasanje ne raspuste ceo parlament pa jovo nanovo sklapaj koalicije (cirkus kod nas) nego se promeni samo odredjeni broj politicara. Sistem je mnogo stabilniji.

Last edited by vuxanne; 04.05.2012 at 12:46.
Reply With Quote