View Single Post
  #6  
Staro 31.10.2012, 12:46
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

I da i ja dodam jednu. Ja sam dosla preko doktorskih studija i dana nisam bila bez posla. Ako imate fakultet probajte da upisete poslediplomske ako vam zanimanje nije neko sa kojim cete brzo naci posao. Ja sam tako savetovala jednog svog druga (nosioca zelene karte) koji je dipl.ing, zavrsio je neke postdiplomske u struci (razvalio svaki ispit mu bio boza u poredjenju sa nasim) i evo ga radi u super firmi, nije morao da se seli gde se smestio. Jeste radio drugi posao dok to nije izgurao ali i tome je dosao kraj. Mislim da je mnogo lakse naci posao sa Americkom diplomom/sertifikatom. Naravno nije nemoguce i kod nas dobiti neki sertifikat koji oni priznaju i naravno postoje i oni koji su se brzo snasli (obicno iz kategorije visokoobrazovanih) ali ipak smatram da su to izuzeci koji ne potvrdjuju pravilo i koliko mi se cini su vezani za IT industriju ili ako neko ima jos visu diplomu - magistar/doktor nauka).

Sve zavisi koliko se zna Engleski, kakve su ambicije sto se mesta zivljenja tice, kakva je priprema za trazenje posla, sta se donosi sa sobom, kakva, pre svega vrsta znanja. Ja licno mislim da je mnogo teze ljudima koji nemaju neku tehnicku ili informaticku struku i onima koji dolaze sa srednjom skolom i koji moraju da rade te blue collar (sto bi kod nas rekli sloserske poslove) koji nisu puno placeni.
Reply With Quote