View Single Post
  #7  
Staro 06.02.2016, 18:28
Bruno Bruno je offline
Član
 
Datum prijave: 06.02.2016
US lokacija: Born and raised in Washington DC
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 5
Nepromenjeno Arhitektura

Citat:
Prvobitno poslao korisnik arhit Prikaz poruke
Da li mozda znas kakva je situacija u gradjevinskoj industriji i pre svega za arhitekte u NC i uopste Americi? Da li postoje drzave sa boljom i losijom perspektivom zaposljavanja arhitekata? U slucaju eventualnog odlaska bilo bi mi tesko da se odlucim za mesto u US jer sam na ovom forumu nasao jako malo podataka za arhitekte. Problem je sto postoji dosta informacija o samom procesu dobijanja GC i odlaska, a o samom zivotu u US retko ko pise. Bilo kakve informacije su dragocene nama koji tek nesto planiramo.
I dalje ne razumem ali najvise arhitekti dobija DV zelenu kartu, to zanimanje uvek ima prednost na "lutriji". To zanimanje i nije nesto aktuelno i da se mnogo trazi ali uvek postoji mogucnost da nadjes nesto. IKEA neka ti bude prvi pik zato sto mozes da radis kuhunje za njihove kupce. Znam da bi zeleo vise ali vremenom ce i to doci. Gradjevina u DC-u razbija koliko se gradi od stnova do sirenja metro linija. Mozda i tu imas sansu ali ne zaboravi da si na pocetku i potpuno nepotreban ovoj zemlji. Kao i vecina nas. Charlotte je mrtav grad, jefin i jeftinih stanova. Studio u DC koji se sada gradi u kompleksu pored Potomac river ovde kosta oko 600000$. Tamo mozes dve kuce da kupis za taj novac. Jedini moj savet je bez obzira koje obrazovanje imas je da odaberes drzavu i grad gde ces ziveti. Papiri, GC, pasosi, SSN, vozacke dozvole, credit score i ostale gluposti su najmanji problem. Vecina nasih dolazi bez ikakvog znanja jezika, uzasnog obrazovanja i potpuno pogresnih informacija u vezi sa zakonima i njihovim procedurama. Sve mozes da dobijes od zdravstvenog osiguranja, food stamps, i pomoci drzave za posao, samo ako procitas i postujes njihove procudere ko je eligible a ko ne. Ovde su zakoni i procesure vise nego jasne. Klima, okean, Las Vegas svetla ti nista dobro nece doneti. Ja sam u Ameriku dosao sam i bez pomoci, a sve sam dobio zahvaljujuci Amerikancima i odlicnom znanju jezika. A sa Srbima se druzim samo u Srbiji.
Reply With Quote