View Single Post
  #4  
Staro 14.07.2017, 11:27
a2vd a2vd je offline
Član
 
Datum prijave: 14.07.2017
Poruke: 1
Nepromenjeno

Molim te da ne prestaneš pisati svoja iskustva u vezi sa apliciranjem i procesom u vezi sa U vizom. Ja sam tek sad u fazi u kojoj sam shvatio, bar meni tako izgleda, da imam elemente koji me stavljaju u poziciju da mogu aplicirati za U vizu. Međutim još uvijek nisam siguran u to iz nekoliko razloga. Pokušacu da ih postavim u logičkom smislu i na razumljiv nacin pa te molim, kao i sve druge koji imaju znanja o tome, da mi odgovoriš i na taj način pomognes.
1. Ako sam zrtva korumpiranog i kriminalnog drzavnog sistema koji me je, zbog moje borbe protiv takvog sistema i borbe protiv poteza koji su cinjeni ili trebali biti ucinjeni (neke sam sprijecio) na stetu drzave i njenih gradjana, izopcio iz drustva, prikazao me kao izdajnika, pokusao i pokusava me uciniti kriminalcem i u tom smislu (zlo)upotrebljava institucije drzave, cak i policiju i sl., pa me ugrozio u smislu da mi je sprijecena svaka mogucnost rada i osiguravanja egzistencije, samim tim i socijalnog i zdravstvenog osiguranja (pa se ne smijem ni razboliti), kao sto mi je i fizicka sigurnost i bezbjednost, kao i moje porodice, na veoma "klimavim nogama" jer su me izlozili tome da drugi, neuracunljivi tipovi (a na ovim su prostorima vec hiljade neuracunljivih koji misle da pravdu mogu uzeti u svoje licne ruke) mogu ugroziti (takve su mi prijetnje vec dostavljane), da li je to, a sve ili najveci dio je dokumentovan, dovoljno da se moze reci da jesam zrtva kriminala i/ili svjedok kriminala u odnosu na kriterije koji vaze za U vizu? Molim da obratite paznju da se u objasnjenjima za U vizu kao razlog ili uslov spominje krsenje američkih zakona, pa sam iz tog razloga sumnjicav jer se ovdje ne radi o tome, ali se radi o tome da se skoro citava drzava pretvorila u infrastrukturu onih koji to zloupotrebljavaju i krse ovdasnje zakone ili ih ne provode, cak ne provode pravosnazne presude, cime sam ja doveden u situaciju kako sam je i objasnio.
2.Ako je odgovor pod 1. pozitivan, znaci li to da mogu aplicirati za U vizu?
3.Gdje to i kao mogu (svjetujes/savjetujete) da uradim?
Naravno i sve druge savjete koje mi mozez/mozete dati.
Reply With Quote