Tema: Ulazak u SAD
View Single Post
  #11  
Staro 23.01.2009, 01:15
tapir.hr tapir.hr je offline
Član
 
Datum prijave: 30.08.2008
Poruke: 28
Nepromenjeno

Da tako je - na taj "pol godine" uvjet sam mislio. Ali vrlo lako moguće da to ograničenje ne vrijedi za prvu godinu, tj. za godinu za koju je izdana viza (u našem slučaju 2009). Eh, a to bih volio čuti - da li netko može potvrditi da je tako, štoviše da li se netko tako prešetavao u prvoj godini (godini vize) i da nije imao nikakvih problema.


Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
Pa misli se na pravilo da treba da provedes u zemlji minimum 6 meseci i jedan dan u toku kalendarske godine, u suprotnom mogu da ti oduzmu zelenu kartu kad budes probao da udjes ponovo. Naravno, to ne vazi ukoliko si uzeo takozvani "beli karton" koji dozvoljava da boravis van zemlje duze od godinu dana bez ikakvih posledica. Cak i sa drzavljanstvom (za naturalization) treba da nisi van zemlje duze od 5 godina, jer mogu da pokrenu postupak za oduzimanje drzavljanstva. Ja vec pisla negde, da je kada sam ja imala intervju, pevac grupe Ruz probao da izregulise to u ambasadi. Mislim da nije uspeo, nisam sigurna. Covek je izasao i nije se vratio te godine (cini mi se da se razveo) i nije mogao da udje posle toga u USA. Mislim da mu nije pomoglo ni to sto ima decu u USA. Eto, o tom uslovu se govori - pretpostavljam. Ako je nesto drugo pak - ispravite me.
__________________
2009EU00006xxx
Intervju: 3.11.
Reply With Quote