View Single Post
  #1  
Staro 19.01.2011, 11:54
DukaUSA DukaUSA je offline
Član
 
Datum prijave: 15.04.2010
US lokacija: NYC, Chicago
YU lokacija: Kraljevo
Poruke: 18
Pošalji Skype™ poruku korisniku DukaUSA
Exclamation Problem oko dobijanja studentske F1 vize

Pozdrav svima! Imam jedno pitanje, na koje se nadam da ce neko od vas moci da mi da adekvatan odgovor! Naime, ovo se ne desava meni, vec mojoj sestri. Imamo tetku u americi, i letos ju je ona pozvala da ode kod nje u posetu... Izvadila je turisticku vizu i otisla... to je bilo u septembru, tanije 9. septembra! Kad je otisla tamo, tetka joj je ponudila da upise koledz i da ce je ona finansirati... naravno, pristala je, upisala koledz, platila tamo nesto sto je bilo potrebno za dobijanje F1 vize, vakcinisala se i onda je pre 2 dana dosla u Srbiju, kako bi danas u ambasadi obavila razgovor za F1. Nazalost, jutros je odbijena za tu vizu! E sad, gde je tu nastao problem... Kada je aplicirala za turisticku vizu, pitali su je koliko ce ostati tamo, ona im je odgovorila oko mesec dana...Njoj je odobrena turisticka viza na 6 meseci! Vratila je se 17. januara, znaci nakom malo vise od 4 meseca... Kada je jutros otisla u ambasadu na razgovor, receno joj je da je odbijena zato sto je rekla da se vraca za mesec dana, a vratila se nakon 4 meseca! Oni kazu da je u tome problem! Mene zanimaju vasa iskustva, da li se jos nekom desilo nesto slicno? Takodje me zanima da li je moguce tu promeniti nesto, ili je kada jednom ambasada kaze to konacno? Unapred Vam hvala na odgovorima!
P.c. Ja sam trazio ovu temu, ali nisam je nasao, ako ipak postoji, samo mi dajte link, a moju temu obrisite!
Pozdrav!
Reply With Quote