View Single Post
  #530  
Staro 17.11.2015, 17:47
grabovac84's Avatar
grabovac84 grabovac84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 308
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tijana2401 Prikaz poruke
E ovako drugari da se i ja javim. Rezultati bas i nisu najbolji, dobili smo AP.
Dolazimo oko 8:15 ispred ambasade, puno ljudi je bilo za turisticku, ali strpljenje je tu.
Ulazimo i prolazimo detektor, uzimamo broj i sedamo. Posle 30tak minuta cekanja, ulazimo u sobu gde nas ceka nas sluzbenik, koji kaze da pripremimo sva dokumenta. Za mene, kao nosioca su uzeli: dobitnu stranu i zakazan intervju, izvod iza maticne knjige rodjenih, kovertu sa lekarskim, da nisam osudjivana, da se ne vodi postupak protiv mene, slike 2, pasos naravno, ds formular, sva svedocanstva i diplome. Za supruga, da nije osudjivan, da se ne vodi postupak, lekarski, 2 slike i pasos. ( svedocanstva i diplomu je vratio odmah ). Takodje, da li smo slike sa svadbe, medenog meseca i raznog perioda oko 200 ( NA ULAZU NISU DOZVOLILI CD ). Potom nas je pitao, od kada se znamo, dal smo bili u SAD, da li smo ziveli u nekoj drugoj zemlji, cime se bavimo, koliko je ljudi bilo na svadbi, koju sam skolu zavrsila i gde se nalazi i mozda po jos neko pitanjce. Kaze nam je da je to to i da smo slobodni do pola 2.
Oko pola 2 dolazimo ispred, oko 2 ulazimo, prolazimo istu proceduru, i sedamo da cekamo. Posle sat vremena, prozivaju nas, prilazimo konzularki koja krece razgovor sa nama na srpskom jeziku. Pitanju su ista, da li smo bili u SAD, od kad se znamo, gde smo se upoznali, dal smo to planirali, cime se bavimo, sta studiramo, da li smo putovali negde, mi iznosimo nasu situaciju da smo u oktobru planirali svadbu a ovo nas je ubrzalo i ostala standardna pitanja, dok nije pitala zasto se nismo vencali u crkvi, sto je nas malo sokiralo i zbunilo, jer prosto vera je diskutabilna. Posle toga postaje tmurnija, kaze da sacekamo, i uzima onaj papir i pise AP. Potom nas pita da li znamo engleski, mi kazemo da, i ona nam saopstava da ja kao nosilac ispunjavam sve uslove za gc kao i on, da imamo puno slika i svega, ali nju nismo ubedili u ovom trenutku da je to brak iz ljubavi i da je napisala AP, da razmisle koji dan, i da sacekamo. Potom nas opet proziva isti sluzbenik koji nam daje taj list i kaze da ce to trajati 2, 3 dana, pa cemo znati.
I odlazimo kuci malo razocarani ali optimisticni. Eto drugari, to je nase iskustvo za sada.
Hm.....sta da napisem posle ovako necega....sad se malo brinem iskreno jer koliko sam shvatio vi ste bili u vezi i pre izvlacenja jel tako? Tako da imam istu situaciju.Mada kada malo vratim film niste vi jedini koji ste se vencali nakon izvlacenja pa niko nije imao problema sto se toga tice....mislim nekako mi je i logicno da ukoliko imas devojku ili decka dugo ili kratko nebitno i mislis da mozes sa njim/njom ici kroz zivot, pa zasto bi onda sad bio problem ukoliko se vencate nakon izvlacenja kad svi zelimo da neko ko nam je bio decko ili devojka podje sa nama sada kao suprug/ga.
Vi verovatno ne zivite na istoj adresi jel tako?Mislim jedino mi to pada na pamet da mozda deluje njima sumnjivo.
__________________
DV2016 - 2016EU000018xx
24.06.2015 - Poslat DS260
26.11.2015 - Lekarski pregled
01.12.2015 - Interview
Reply With Quote