ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2018 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #271  
Staro 06.12.2017, 12:39
Katleja Liki Katleja Liki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: bilo gdje
Poruke: 126
Nepromenjeno

Cestitam @ana2018, neka Vam je sa srecom


Cestitam @EMIGRANT, neka Vam je sa srecom Vidim da ste se vise puta prijavljivali na lutriju i drago mi je da ste izvuceni, nikada ne treba odustati. Srecno i pisite utiske iz Amerike
Reply With Quote
  #272  
Staro 06.12.2017, 14:48
EMIGRANT's Avatar
EMIGRANT EMIGRANT je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2012
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Srbija, Vojvodina
Poruke: 39
Thumbs up Hvala puno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Katleja Liki Prikaz poruke
Cestitam @ana2018, neka Vam je sa srecom

Cestitam @EMIGRANT, neka Vam je sa srecom Vidim da ste se vise puta prijavljivali na lutriju i drago mi je da ste izvuceni, nikada ne treba odustati. Srecno i pisite utiske iz Amerike
Hvala puno @Katleja Liki za čestitku. Prijavljivao sam se na lutriju 10 puta, ranije dok nije bila u elektronskom obliku i od 2008 sa prekidima. Napokon sam izvučen pa mi je čak i to satisfakcija, a kamoli preseljenje u USA.

I ja čestitam svim članovima foruma i ostalim učesnicima koji su do sada izvučeni, a pogotovu svima onima iz moje DV-2018 generacije, živeli

Iskustva koja su članovi ovog foruma izneli su mi bila od neprocenjive pomoći u proceduri za dobijanje zelene karte, pa ću se potruditi da i ja pomognem drugima sa sopstvenim iskustvom.
__________________
DV-2008, 2009, 2014, 2015, 2016, 2017 - Has not been selected
DV-2018 - You have been randomly selected
Case Number: 2018EU000043XX

15.06.2017. Poslat DS-260
20.09.2017. Obavešten putem email poruke da je zakazan intervju
20.11.2017. Obavljen lekarski pregled (9:00h do 13:30h).
22.11.2017. Obavljen intervju (8:30h - 10:00h)
24.11.2017. Viza u pasošu
30.11.2017. Stigao pasoš sa vizom u DHL servisni centar
00.05.2018. Activation trip (ulaz, možda izlaz i gotovo)
Reply With Quote
  #273  
Staro 06.12.2017, 15:36
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markos85 Prikaz poruke
Cao ljudi,

Ne znam da li je vec bilo pitanje, ako jeste, unapred izvinjenje.

Citao sam detaljno ovaj link : http://britsimonsays.com/successful-...-usa-arriving/
Gde se kaze :

"Some people treat the first trip to the USA as an activation trip and to “look around”. They then leave and return to live permanently which is fine as long as you make this return within 12 months. That is perfectly fine and understandable – you are not obligated to take up residence in this first trip – although you will have become an LPR and therefore have other obligations (such as tax reporting – even on income earned outside of the USA!)."

Da li neko moze da potvrdi da nakon ulaska i aktiviranja GC-a, stvarno mozes da se vratis u Srbiju na period do 12 meseci bez nekih posledica po status GC-a ?

Unapred hvala
Koliko sam ja citala iskustva drugih clanova formalno je moguce ziveti van USA i "odrzavati" GC ali carinik ima diskrecionon pravo da ako proceni da neko zloupotrebljava tj. boravi previse dugo van USA da oduzme GC. Savetuje se uvek trazenje dozvole za ostanak van USA pre odlaska na duze od par meseci. Pisali su o tome na http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=653 a mozda i nekim jos temama
Reply With Quote
  #274  
Staro 06.12.2017, 16:41
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Čestitke za Ana2018 i EMIGRANT! Želim vam puno sreće u novom životu!!!
Reply With Quote
  #275  
Staro 06.12.2017, 19:02
ana2018 ana2018 je offline
Član
 
Datum prijave: 20.11.2017
US lokacija: Chicago
Poruke: 21
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Čestitke za Ana2018 i EMIGRANT! Želim vam puno sreće u novom životu!!!
Forumaši, drugari, hvala vam na lepim željama!
Verujem da smo mi šampioni u broju prijavljivanja.
Moj suprug je brojao i izbrojao ukupno 13 zajedničkih prijava.
Dodatno, imamo još barem 3-4 individualnih prijava...
Suprug se prijavljuje od prastare 1996. Joj koliko smo matori....
Mi smo živi dokaz da nikada ne treba odustajati i kao što neko reče - prijaviš se i zaboraviš na prijavu do maja naredne godine.
U međuvremenu se malo ostarilo, osedelo, a i porodica se proširila za još jednog člana (sada već tinejdžera).
Mi u Srbiji pristojno živimo, ali imamo onu devizu - ako ne odemo kajaćemo se, ako odemo kajaćemo se (možda).
Neko bi rekao prava ludost ali život je samo jedan i poprilično sam sigurna da nećemo nikada biti mlađi nego što smo sada!
Naravno da ćemo se truditi da ostanemo aktivni članovi foruma jer se ova količina dobre energije ne nalazi ni na jednom drugom forumu.
Bilo mi je neverovatno kada sam pročitala da su ljudi koji se nikada nisu upoznali sa novim useljenicima pomagali u vezi smeštaja i zaposlenja.
Nemojte da mislite da želimo da se nekome "okačimo" na grbaču (imamo već kome ćemo da se okačimo i ko se našem dolasku raduje :==D), ovo je čisto moja impresija.

Za sada toliko, pozdrav!
Reply With Quote
  #276  
Staro 06.12.2017, 21:35
neznamstadaradim neznamstadaradim je offline
Član
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Washington Metro
Poruke: 28
Nepromenjeno

Pozdrav svima!
Zavrsen lekarski i intervju. sve isto kao i kod korisnika Ana2018 i Emigrant pa da ne ponavljam posto su vec sve detaljno objasnili. ceka se pasos da stigne DHL sluzbom.
Srecno svima koji ocekuju intervju!
Reply With Quote
  #277  
Staro 07.12.2017, 00:22
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno

Dragi Ana2018, EMIGRANT, neznamstadaradim - cestitam! Mnogo uspeha na svim poljima u novoj domovini!!!
Da se sto pre lepo snadjete i zapocnete bolji zivot!!!
Reply With Quote
  #278  
Staro 07.12.2017, 09:49
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Jao ljudi blago vama i neka vam je svima sa srecom Kada planirate da idete?
Nas intervju ceka tek u februaru verovatno ali ja vec mesecima zivim dvostruki zivot: u mislima sam vec tamo a fizicki ovde
Reply With Quote
  #279  
Staro 07.12.2017, 18:00
EMIGRANT's Avatar
EMIGRANT EMIGRANT je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2012
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Srbija, Vojvodina
Poruke: 39
Arrow Idemo dalje

@ikac89, @misternice, @Ggaga i ostali hvala na podršci i lepim željama

Imam ovde u Srbiji dosta nedovršenog posla, a malo vremena, planirao sam da maksimalno iskoristim period od narednih pet meseci da te probleme rešim, a rešavanje jednog od problema čak i ne zavisi od mene.

Ipak polako se spremam psihički za novi skok (gole g*z*ce) u trnje.

Nemam sredstava za šetkanje tamo vamo, a i strah me od letenja u avionu, pa kako stvari stoje kad odem u USA dugo ću se zadržati.

Moram da spremim novac za prvih mesec dana, jer ću se samostalno snalaziti kao što sam i u Srbiji. Već pretražujem ovaj forum u potrazi za iskustvima u pronalaženju smeštaja i posla.

U početku, dok ne progovorim solidno engleski jezik, moraću da se zaposlim na nekom prostijem poslu, koji ne zahteva aktivnu komunikaciju, mada mi ni ovde nisu odgovarali takvi poslovi jer sam više pozadinski igrač

Takođe na www.indeed.com sam već našao neke poslove koje bih mogao da obavljam i vidim da se traži samo osnovna komunikacija i General Educational Development (GED). O ovome ću više u sekciji 'Vodič za emigrante'.
__________________
DV-2008, 2009, 2014, 2015, 2016, 2017 - Has not been selected
DV-2018 - You have been randomly selected
Case Number: 2018EU000043XX

15.06.2017. Poslat DS-260
20.09.2017. Obavešten putem email poruke da je zakazan intervju
20.11.2017. Obavljen lekarski pregled (9:00h do 13:30h).
22.11.2017. Obavljen intervju (8:30h - 10:00h)
24.11.2017. Viza u pasošu
30.11.2017. Stigao pasoš sa vizom u DHL servisni centar
00.05.2018. Activation trip (ulaz, možda izlaz i gotovo)
Reply With Quote
  #280  
Staro 09.12.2017, 17:12
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Čestitam Ana2018, EMIGRANT, neznamstadaradim

Drago mi je da ste dobili GC. Želim vam puno useha u novom životu.
Javite nam kako ste se snašli.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2018: Školovanje SEEUSAIC Prijava na Lutriju 10 24.03.2021 22:14
Pomoc oko DS-260 DV-2018 simbad Uputstva za dobitnike 210 22.07.2018 12:47
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
Interviews: I-134, Affidavit of Support (Macedonia) Instrukcije i Pojašnjenje SEEUSAIC Intervju (interview) - Ambasada 1 08.02.2017 20:18
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:53.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.