ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Houston, Texas » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #121  
Staro 23.03.2019, 14:49
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Super su im autobusi svigde. Jednom sam bila u Austinu i vozili smo se autobousom od one glavne zgrade do neke periferije. Usao jedan homeless. Smrdeo je kao dvadeset poljskih wc-a. Kad je autobus posao jedva izdrzah do destinacije. Jadan covek ali majko mila kakav je to bio smrad.
Reply With Quote
  #122  
Staro 23.03.2019, 17:19
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Super su im autobusi svigde. Jednom sam bila u Austinu i vozili smo se autobousom od one glavne zgrade do neke periferije. Usao jedan homeless. Smrdeo je kao dvadeset poljskih wc-a. Kad je autobus posao jedva izdrzah do destinacije. Jadan covek ali majko mila kakav je to bio smrad.
Onda sam ja dobro prosao.

Problem je sto ima javnog prevoza samo u okrugu Haris. Mi u Fort Bendu smo prepusteni na milost i nemilost Uberu (ako nemamo auto). Srecom, uskoro se selim u okrug Haris. Autobuska mi je na 50m od stana. Cekam da ga srede, pa da se preselim. Odatle imam "samo" desetak milja do posla. Sve mogu da prodjem autobusom.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #123  
Staro 24.03.2019, 07:51
nemanjaq's Avatar
nemanjaq nemanjaq je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.08.2014
US lokacija: Fort Worth, TX
Poruke: 39
Nepromenjeno

Ja sam video i voz . I ljude koji se voze u njemu.
Pomislio sam da su pruge, pružni prelazi i branici tu čisto iz zezanja, kad naiđe TexRail...

Šalim se. Mi živimo u predgrađu i javni prevoz ne postoji.

@Svenson: Kako napreduje potraga za poslom? Jesu li počeli intervjui?
Reply With Quote
  #124  
Staro 24.03.2019, 19:59
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nemanjaq Prikaz poruke
Ja sam video i voz . I ljude koji se voze u njemu.
Pomislio sam da su pruge, pružni prelazi i branici tu čisto iz zezanja, kad naiđe TexRail...

Šalim se. Mi živimo u predgrađu i javni prevoz ne postoji.

@Svenson: Kako napreduje potraga za poslom? Jesu li počeli intervjui?
Vec radim. Zaboravio sam da se pohvalim.
Nego, nervira me glupi stan. Nikako da ga srede, pa da se preselim. Stalno nesto fali.

Kad smo kod vozova, moram da kazem da sam vidjao samo teretne vozove. Nema putnickih. Teretni su tako dugacki, da kad stanes da ih propustis, zaboravis kuda si krenuo.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #125  
Staro 25.03.2019, 03:53
nemanjaq's Avatar
nemanjaq nemanjaq je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.08.2014
US lokacija: Fort Worth, TX
Poruke: 39
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Vec radim. Zaboravio sam da se pohvalim.
Nego, nervira me glupi stan. Nikako da ga srede, pa da se preselim. Stalno nesto fali.

Kad smo kod vozova, moram da kazem da sam vidjao samo teretne vozove. Nema putnickih. Teretni su tako dugacki, da kad stanes da ih propustis, zaboravis kuda si krenuo.
Baš lepo za posao. Samo polako i bez nervoze, stvari su počele da se slažu.
Sve najbolje!
Reply With Quote
  #126  
Staro 26.03.2019, 02:07
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nemanjaq Prikaz poruke
Baš lepo za posao. Samo polako i bez nervoze, stvari su počele da se slažu.
Sve najbolje!
To je dobro. Kada se krene sa mrtve tacke. Ne moze sve na brzinu da se postigne. Kad pomislim sta me ceka... To je milina. Sad dolaze samo lakse stvari: Novi auto, kuca, vikendica ....
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #127  
Staro 17.04.2019, 05:15
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Posto se duuuugo nisam javljao, da ne pomislite da sam se vratio. Puj, puj, pomerio sam se sa mesta.

Ljudi, otkrio sam autobuse. Nije legenda. Autobusi postoje, ali samo u Harris County. Voznja njima je prava milina. Cena, sitnica: $1,25. Karta ti vazi 3 sata. Druga opcija je dnevna karta: $3. To ne treba da objasnjavam.

Sabrao sam 2 i 2 i video da mi do posla treba nekih 50 minuta busom. To je ovde "iza coska".

Jedina mana je sto ne mogu da idem u Sugar Land, ali ko ce se vracati iz grada na selo. Kad me pitaju, odakle sam, mogu da im kazem da sam iz Hjystona, a ne iz neke tamo Slatke poljane.

Preporucujem vam, da kada birate mesto gde cete stanovati, pogledate kakva je okolina. Meni se desilo da se "neoprezno" vracam iz obliznje prodavnice u 10 uvece. Na poslu su me upozorili da to vise ne radim narocito da se ne setam pored Sam Houston highway.
Video sam da me na ulici gledaju cudno. Verovatno su me culi kako pricam telefonom, pa su pomislili da sam Rus. Znaju da sa njima nije lako izaci na kraj. Uostalom, pitajte Klintonovu zenu kako Rusi namestaju izbore.

Evo mog licnog utiska nakon 3 meseca:
Ljudi, tesko je, ali vredi doci i videti. Amerika se veoma razlikuje od Evrope. Ko nije spreman da okrene citav svoj zivot naopacke, ne treba ni da pomislja da dolazi, a kamoli da igra lutriju. Ko je spreman na promenu bice mu bolje nego tamo odakle sam, na primer, ja dosao.

Da li me drma nostalgija?
Ne, ali postoji nesto drugo. Bio sam u jednoj prodavnici raznih stvari za kucu. Posto sad iznajmljujem stan, ukrasi i razne sitnice mi vise nisu potrebne. Sta vise, smetaju kad se selis. To su one stvari koje cine dom. Svi ih imamo. Skupljaju prasinu na policama i po ormarima, ali znace nam puno. Video sam mnogo toga sto sam imao u svom stanu, video sam ljude kako biraju te sitnice.
Izasao sam iz prodavnice, otisao do Specs-a (prodavnica pica, prim.autora), kupio jedno "unuce" votke i... zaboravio na unutrasnjost prodavnice. Od tada vise ne zalazim u takve prodavnice. Walmart i H.E.B. su zakon. Imaju samo robu za gastarbajtere. A tamo gastarbajteri uglavnom i zalaze.

Video sam beskucnike i prosjake. Propali su od siromastva i lose ishrane. Danas su se neki svadjali oko nekih stvari koje su nasli u kanti za otpatke. Podsetili su me na neke ljude u mojoj bivsoj domovini. Podsetili su me zbog cega sam ovde.

Bio sam i u Teslinom salonu (to su oni sto prodaju automobile, ne muzej naseg genija). Video sam kako ljudi potpisuju ugovor da cekaju auto godinu dana. Kupili su ga samo zato sto je to "Tesla". Ne zboj naseg zemljaka, nego zbog prestiza.

Stajao sam pola sata u redu da kupim specijalitet iz Luizijane. Kuvani recni rakovi su bili hit ovih dana. Tako je svake godine. Kao sto bi rek'o Mujo u onom vicu: "Lepa je banana, ali joj je velika kostica." Kad smo kod Muje, pricao sam na poslu taj vic Amerikancima (rodjenim ovde). Reakcija: Ne moze se opisati. Sutra im nosim banane na posao.

Ko vam kaze da nema "nase" kafe, taj vas je slagao. U H.E.B. ima da se kupi przena kafa na merenje. Izbor je veliki. Ima tridesetak vrsta. Postoji i mlin. Dok sam gledao kako se okrece na najsitnije, videh natpis: "Turkish". E rek'o, to mi je trebalo. Sutra im spremam kafu uz banane.

Kostice bacamo.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #128  
Staro 17.04.2019, 05:34
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Osecam potrebu da dodam koji redak na ovo pisanije.

U radnjama koje se zovu Dollar Tree se obicno moze naci gomila sitnica koja vam je potrebna za pocetak zivota i kosta 1$, a u Wallmart-u i kojekud kosta nekoliko puta vise - otvaraci za konzerve, grickalice, tanjiri, solje, cak i neka medicina.
Bilo koja americka kafa koju oni koriste u filter-aparatu se moze obicnim mlinom samleti "na sitnije", cime dobijamo velicinu zrna adekvatnu onoj na prethodnom kontinentu. E sad, sto je to cista kafa, a mi nismo mozda ni navikli na toliko cistu drugi je problem.

Last edited by slucajni_prolaznik; 17.04.2019 at 05:36. Razlog: ?
Reply With Quote
  #129  
Staro 17.04.2019, 14:46
Jocovics's Avatar
Jocovics Jocovics je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2018
US lokacija: Somewhere over the rainbow
YU lokacija: Pancevo, RS
Poruke: 123
Nepromenjeno

Pa gde si druže Svensone!!??
Bas mi je drago da se lepo uklapas. Animiras tamo raju na poslu
Ja sam baš planirala da kofere napunim tim sitnicama koje čine moj dom i uspomene (knjige, slike, fotke, uspomene..). A odecu ne moram ni da spakujem. Taman da obnovim.
__________________
DV2005-DV2018 - Not Selected
DV2019 - Selected
CASE N-2019EU21xxx
DS260-15.9.2018.
INTERVJU-24.5.2019.
VIZA U PASOSU-30.5.2019.
AVION-16.7.2019.
Reply With Quote
  #130  
Staro 18.04.2019, 02:32
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jocovics Prikaz poruke
Pa gde si druže Svensone!!??
Bas mi je drago da se lepo uklapas. Animiras tamo raju na poslu
Ja sam baš planirala da kofere napunim tim sitnicama koje čine moj dom i uspomene (knjige, slike, fotke, uspomene..). A odecu ne moram ni da spakujem. Taman da obnovim.
Da, odeca moze da se kupi jako jeftino. Polo majce mogu da se nadju za 2-3 $.

Ako budete planirali da se nastanite u Hjustonu, javite se, pa cu vam pokazati dobre prodavnice i sve znamenitosti koje mogu da se vide autobusom. Kola jos nisam kupio. Cekam da skupim para za neki Dodge Charger

Ako budete isli u neki drugi grad, navratite u Hjuston. Ovde je strava.

BTW, opet nam dosao cirkus. Ovde je to dogadjaj, a na Balkanu vise nikom nije do toga. Tamo cirkus zaseo 30 godina i nikako da ode.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
Odgovori

Tags
houston, texas

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:37.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.