ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #111  
Staro 11.09.2019, 17:39
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Je l si u Bank of America? Ako jesi trazi da ti vrate depozit, mogu da te odbiju, mogu i da ti vrate, meni su posle 5 meseci na moj zahtev vratili, ali mi je za sada limit ostao isti.
A na kraju mozes i tu secured, koja postane unsecured, da pretvoris u cash rewards ili travel rewards. Ne utice na credit score posto se ne vadi nova kreditna linija. Ako se uzme cash rewards, dobija se kartica sa potpuno istim brojem (posto je takodje MC), a ako se uzme travel rewards, dobije se VISA sa drugim brojem, ali (ponavljam) ne utice na credit score.
Reply With Quote
  #112  
Staro 11.09.2019, 17:49
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Ovo nisam znao, super informacija. Ne znam zasto ali BoA sad izdaje master umesto vize.

Ne znam samo prilikom tog pretvaranja da li moze nekako da se dobije sign up bonus
Reply With Quote
  #113  
Staro 11.09.2019, 17:50
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Ovo nisam znao, super informacija. Ne znam zasto ali BoA sad izdaje master umesto vize.

Ne znam samo prilikom tog pretvaranja da li moze nekako da se dobije sign up bonus
Ne. Sign-up bonus je samo za novu liniju. I ja sam se nadao, ali dzaba.
Reply With Quote
  #114  
Staro 11.09.2019, 17:54
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Je l ostaje i duzina istorije u kreditnom birou? I ako mozes da mi opises proceduru danas da odem da vidim sta moze da se uradi. Hvala na info
Reply With Quote
  #115  
Staro 11.09.2019, 18:12
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Je l ostaje i duzina istorije u kreditnom birou? I ako mozes da mi opises proceduru danas da odem da vidim sta moze da se uradi. Hvala na info
Da. Duzina istorije ostaje cak i sa menjanjem tipa kartice (MC to VISA). Provereno. Sve moze i telefonom da se zavrsi. 1 (800) 432-1000 i nekako dogurati do toga da se porazgovara sa operaterom, jer nema ta opcija u meniju. Samo mu reci da se zeli konverzija kartice "iz te u tu". Procitace vam neke uslove koje bi inace trebali da procitate pri potpisivanju u poslovnici i traziti da potvrdite da prihvatate konverziju. Mene su cak pokusali da "navuku" da uzmem jos jednu, kao "ponuda koja se ne odbija", ali bukvalno ne treba nista dodatno uraditi sem tog poziva (ili odlaska u poslovnicu sa istom pricom). Nova kartica stize za 3-4 nedelje i ako se uzme isti tip (pretpostavljam MC to MC) ostaju isti i broj kartice i mesec isteka iste.

Last edited by slucajni_prolaznik; 11.09.2019 at 18:17.
Reply With Quote
  #116  
Staro 11.09.2019, 18:59
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jorda Prikaz poruke
Hah vecu glupost nisam cuo. 15% APR, pa to ti ispadne pola auta jos da das banci. Ne lupetajte neistine ljudi.
Ovde u kreditnoj uniji ko ima iole duzi skor i bolji dobija 2%. Meni su dali 3.65% posle godinu dana ali nisu iznos koji sam trazio pa sam uzeo neki drugi kredit sa vecom kamatom ali cu ga refinansirati sigurno za godinu dana na tih 2%.
I meni je ovo bilo totalna nebuloza, pogotovo kad je rekao da i matorci sa kreditniom linijom od 30 godina dobijaju visoke kamate, NEMA SANSE, pogotovo sto upravo ti matorci voze najbolja kola za smesne pare kao zasluga za odrzavanje dobrog skora ko zna kolko decenija.
Reply With Quote
  #117  
Staro 11.09.2019, 20:02
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Kakve veze ima to sto neko ima kreditnu istoriju 30 godina kad mu je skor 500-600? Znas koliko ima ljudi ovde koji ne placaju na vreme kartice i kasne i sta im se sve nalazi na izvestajima u kreditnim biroima? Onaj ko ima 30 godina kreditnu istoriju i skor preko 780 naravno da ce da dobije minimalnu mogucu kamatu.

BoA za najbolju mogucu kreditnu istoriju i njihove platinum honors davala 3,1% kamatu za automobile, sad je najniza moguca 3,2%
Reply With Quote
  #118  
Staro 11.09.2019, 20:28
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Da. Duzina istorije ostaje cak i sa menjanjem tipa kartice (MC to VISA). Provereno. Sve moze i telefonom da se zavrsi. 1 (800) 432-1000 i nekako dogurati do toga da se porazgovara sa operaterom, jer nema ta opcija u meniju. Samo mu reci da se zeli konverzija kartice "iz te u tu". Procitace vam neke uslove koje bi inace trebali da procitate pri potpisivanju u poslovnici i traziti da potvrdite da prihvatate konverziju. Mene su cak pokusali da "navuku" da uzmem jos jednu, kao "ponuda koja se ne odbija", ali bukvalno ne treba nista dodatno uraditi sem tog poziva (ili odlaska u poslovnicu sa istom pricom). Nova kartica stize za 3-4 nedelje i ako se uzme isti tip (pretpostavljam MC to MC) ostaju isti i broj kartice i mesec isteka iste.
Otpalili me ovi i preko telefona i na cetu, kaze nemoguce je to.

"Briana: I do apologize, as we cannot change the type of card you have to a Travel Rewards card. You can apply for the card separately, by clicking on the "Open an Account" option and choosing credit cards, if you would like."

Ja napisao rekoh jedan covek mi rece da je to uradio, oni nista, kao ne mozete i to je to.
Reply With Quote
  #119  
Staro 11.09.2019, 23:55
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Je l si u Bank of America? Ako jesi trazi da ti vrate depozit, mogu da te odbiju, mogu i da ti vrate, meni su posle 5 meseci na moj zahtev vratili, ali mi je za sada limit ostao isti.
U Wells Fargo sam. Ovde na jugu moras uvek 2 puta dolaziti u svaku instituciju. Prvi put kazu da ne moze, a onda te kao puste. Navikao sam na to, pa ako mi nije nesto hitno, iskuliram i ponovo dodjem.
A ovde nista nije hitno, osim bezanja od uragana.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #120  
Staro 12.09.2019, 19:51
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Kakve veze ima to sto neko ima kreditnu istoriju 30 godina kad mu je skor 500-600? Znas koliko ima ljudi ovde koji ne placaju na vreme kartice i kasne i sta im se sve nalazi na izvestajima u kreditnim biroima? Onaj ko ima 30 godina kreditnu istoriju i skor preko 780 naravno da ce da dobije minimalnu mogucu kamatu.

BoA za najbolju mogucu kreditnu istoriju i njihove platinum honors davala 3,1% kamatu za automobile, sad je najniza moguca 3,2%
To je njihova krivica, mi pricamo ovde o normalnim korisnicima koji placaju na vreme.
Svejedno siguran sam da niko ne daje (i ne uzima) 15% APR na kola, to su bre gori uslovi nego u SRB.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:45.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.