ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #131  
Staro 22.09.2019, 07:14
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SEEUSAIC Prikaz poruke
Svenson, hvala na korisnim postovima i informacijama, srecna voznja u novom autu.

Dobronamerno podsecanje: SUV (pogotovo limited/T) nije isto sto i sedan, lease nije isto sto i kupovina, full osiguranje 30/15 nije isto sto i 300/100. Ogromna je razlika u ceni i u tome sta se dobija. Ako se poredi na osnovu mesecne cene samo a ne na osnovu toga sta se dobija - jedini kritrejum oboje se vozimo ali ja za $400 a ona za $800 - onda ok

Pozdrav.
Sup.Mod.
Hvala na podsecanju. Nisam imao nameru da se podsmevam vozacima SUV-a i onima koji moraju da se dobro osiguraju. Ovde nedostaje jedan deo price. Otisla je da kupi Tojotu Camry, a vratila se sa SUV-om. Kad se sabrala, Hjundaji je izneo isto kao Camry, ali je daleko bolji za njene potrebe.

Lizing ili kupovina auta? Sta je bolje? Secam se problema oko prodaje auta. To je veliko cimanje i nemam nameru vise da se zamaram prodajom starog auta.
Ovde je lizing puno povoljniji. Naravno, lizing ima mana, ali kome to ne smeta (kao sto meni ne smeta), mislim da treba da odabere lizing.

Mislim da na duze staze vrebaju puno veci problemi. Nakon par godina cemo da vidimo da li smo bili pametni sto smo izabrali automobile iz Koreje. Ovde ih bas ne vole, ali isti se probijaju poslednjih godina. Uostalom, kao LG. Pre je bio Gold Star i svi su ih ismevali. Danas imam samo LG monitore.

Uostalom, moj drug je prvi auto potrefio k'o lubenicu. Nije imao problema 4 godine, a kupio ga je skoro dzaba. Isti takav auto je kupio nakon sto je slupao prethodni, i sad ide cesto kod majstora.

Sto rekose jos u starom Rimu: "De gustibus non est disputandum." A nasi su na to dodali: "Lubenicu i zenu/muza, mozes samo potrefiti."
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #132  
Staro 22.09.2019, 07:24
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Hvala na podsecanju. Nisam imao nameru da se podsmevam vozacima SUV-a i onima koji moraju da se dobro osiguraju. Ovde nedostaje jedan deo price. Otisla je da kupi Tojotu Camry, a vratila se sa SUV-om. Kad se sabrala, Hjundaji je izneo isto kao Camry, ali je daleko bolji za njene potrebe.

Lizing ili kupovina auta? Sta je bolje? Secam se problema oko prodaje auta. To je veliko cimanje i nemam nameru vise da se zamaram prodajom starog auta.
Ovde je lizing puno povoljniji. Naravno, lizing ima mana, ali kome to ne smeta (kao sto meni ne smeta), mislim da treba da odabere lizing.

Mislim da na duze staze vrebaju puno veci problemi. Nakon par godina cemo da vidimo da li smo bili pametni sto smo izabrali automobile iz Koreje. Ovde ih bas ne vole, ali isti se probijaju poslednjih godina. Uostalom, kao LG. Pre je bio Gold Star i svi su ih ismevali. Danas imam samo LG monitore.

Uostalom, moj drug je prvi auto potrefio k'o lubenicu. Nije imao problema 4 godine, a kupio ga je skoro dzaba. Isti takav auto je kupio nakon sto je slupao prethodni, i sad ide cesto kod majstora.

Sto rekose jos u starom Rimu: "De gustibus non est disputandum." A nasi su na to dodali: "Lubenicu i zenu/muza, mozes samo potrefiti."
nisi mi bas sasvim jasan. Ne smeta ti leasing a kukas za kasko. Pa sta si mislio gari, da ces u Americ da isteras nov auto za koliko ? $120 Mislim kad bi Amerika tako davala brzo bi ugasili.

Ne sme ta ti ko sta vozi, o ukusima se ne rasprvlja, lubenice itd... a busis koleginicu kako si ti super prosao ?!
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #133  
Staro 22.09.2019, 08:56
VukVG's Avatar
VukVG VukVG je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.10.2015
US lokacija: Paterson, NJ
YU lokacija: Šabac
Poruke: 39
Nepromenjeno Pitanje

Pozdrav drustvo, dugo nisam bio aktivan na forumu, citao sam kao guest uglavnom skoro 7 godina se ja interesujem za dolazak u ameriku i konacno je vreme doslo da se prijavim i ja za lutriju, 21. godina, da budem americki punoletan Hteo sam da vas pitam posto to nigde do sada nisam video, sa kojim stepenom skolovanja ste vi dosli tu, jeste li svi sa fakultetskim diplomama pa.trazite.posao u struci tu ili radite poslove.koji mogu da se rsde i bez diplome... hvala unapredza odgovore.
Ps. Za 10ak dana krece dv 2021, vec me hvata trema
Reply With Quote
  #134  
Staro 22.09.2019, 09:23
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik VukVG Prikaz poruke
Pozdrav drustvo, dugo nisam bio aktivan na forumu, citao sam kao guest uglavnom skoro 7 godina se ja interesujem za dolazak u ameriku i konacno je vreme doslo da se prijavim i ja za lutriju, 21. godina, da budem americki punoletan Hteo sam da vas pitam posto to nigde do sada nisam video, sa kojim stepenom skolovanja ste vi dosli tu, jeste li svi sa fakultetskim diplomama pa.trazite.posao u struci tu ili radite poslove.koji mogu da se rsde i bez diplome... hvala unapredza odgovore.
Ps. Za 10ak dana krece dv 2021, vec me hvata trema
Svi koji su dosli sa ekonomskim fakultetom su nasli posao u prestiznim kompanijama i vec na aerodromu su docekani sa cvecem i crvenim tepihom, ovi sa pravnim su vec sutradan vodili najvece advokatske kancelarije. Da vidis tek gradjevinci sta rade sa svojim fakultetom....

Naravno, prvo su im godinama ranije ruke ošurene od pranja sudova, ledja popucala od konobarisanja i kicme izlomljene od voznje kamiona i vukljanja dzakova cementa😖😜🤣
Reply With Quote
  #135  
Staro 22.09.2019, 10:30
VukVG's Avatar
VukVG VukVG je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.10.2015
US lokacija: Paterson, NJ
YU lokacija: Šabac
Poruke: 39
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Futbalista Prikaz poruke
Svi koji su dosli sa ekonomskim fakultetom su nasli posao u prestiznim kompanijama i vec na aerodromu su docekani sa cvecem i crvenim tepihom, ovi sa pravnim su vec sutradan vodili najvece advokatske kancelarije. Da vidis tek gradjevinci sta rade sa svojim fakultetom....

Naravno, prvo su im godinama ranije ruke ošurene od pranja sudova, ledja popucala od konobarisanja i kicme izlomljene od voznje kamiona i vukljanja dzakova cementa😖😜🤣
Aahahaha pretpostavio sam da je tako, jer sam ja u bas cudnoj situaciji sto se tice skolovanja i na ivici da napustim , pa rek'o da pitam za svaki slucaj

Ako me izvuku iz prve eto mene sa srednjom skolom, a ako bude za 4 5 godina mozda dodjem kao akademski gradjanin
Reply With Quote
  #136  
Staro 22.09.2019, 15:18
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
nisi mi bas sasvim jasan. Ne smeta ti leasing a kukas za kasko. Pa sta si mislio gari, da ces u Americ da isteras nov auto za koliko ? $120 Mislim kad bi Amerika tako davala brzo bi ugasili.

Ne sme ta ti ko sta vozi, o ukusima se ne rasprvlja, lubenice itd... a busis koleginicu kako si ti super prosao ?!
Napisao sam svoja zapazanja u USA. Forum za to sluzi.

Ovde se kasko dobija za ovakvo vozilo za oko $100 E, to mi smeta. Rekao sam osiguravajucoj kompaniji da imam veoma dug vozacki staz. Kazu da to nema veze, posto nije u Americi. Super. Vracamo se na onu: dodji opet, mozda budu dobre volje sledeci put. Uostalom, o tome je dosta puta pisano na ovom forumu.
Da je lako odabrati osiguranje i auto, da postoji jedno resenje, ovde bi svi vozili Tojote Camry. Vozi ih pumo ljudi, zato sto je to jedno od najboljih resenja i/ili zato sto je komsija kupio.

Kada kupis auto na kredu, ceka te kasko kao kod lizinga. Ako hoces da budes siguran, uzmes kasko. Ako se sudaris sa nekim ko ne moze da pokrije stetu, placas iz svog dzepa ili moras da imas osiguranje koje te pokriva. I za to postoji pokrice. Ima puno varijabli koje treba uzeti u obzir. Nije lako odabrati.

Dosta stvari sam uradio kako mi je rekao taj kolega. Nisu u pitanju samo automobili. Shvatio sam da su njegovi saveti dobronamerni i da covek ume da se snalazi ovde.

Upoznacu te sa koleginicom kad dodjes u Hjuston. Kazacu joj da si je branio.

Lubenice su lake za odabrati. Ajd' odaberi dobar avokado

Sto bi rekli Spartanci: "This is Sparta!"
O tome drugom prilikom. Upoznao sam tipa koji je rodjen u Sparti. Kaze da film 300 nije tacno prikazao dogadjaje.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #137  
Staro 22.09.2019, 17:53
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

to ti je normalna praksa i u vecini zapadnoevropskih zemalja. Pocetnici uvek imaju visoke premije, a kasnije ako nemas sudare i tickets premija ce bivati niza normalno.

Za vas koji dolazite iz Srbije to je cudno jer Srbija ima flat taksu koja zavisi samo od tipa auta, a ne od vozaca.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #138  
Staro 22.09.2019, 19:43
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Nije, baš tako. U Srbiji postoji bonus i malus tj. plaćaš osiguranje manje ili više u zavisnosti da li si prethodnih godina izazvao neki saobraćajni udes ili ne.
Reply With Quote
  #139  
Staro 22.09.2019, 23:37
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Nije, baš tako. U Srbiji postoji bonus i malus tj. plaćaš osiguranje manje ili više u zavisnosti da li si prethodnih godina izazvao neki saobraćajni udes ili ne.
Meni je ovde totalno debilno da moras da imas ucesce u steti bio kriv ili ne, ili gresim??
Reply With Quote
  #140  
Staro 23.09.2019, 18:44
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Nije, baš tako. U Srbiji postoji bonus i malus tj. plaćaš osiguranje manje ili više u zavisnosti da li si prethodnih godina izazvao neki saobraćajni udes ili ne.
ima, ali nije bas razradjeno kao u nekim razvijenim zemljama gde imas klase. Kreces od najnize i tu je premija najveca i penjes se kako prolazi vreme ka jeftinijim klasama, ako napravis udes padnes za par klasa zavisno od tezine.

Uglavnom poenta je jasna.

Ja npr placam $104/mes za auto star deset godina, a moj komsija istu sumu za dva auta od kojih je jedan 2 god stari SUV, ali jbg on je Amerikanac i vozi vec 20 godina sa lepom istorijom...

A kao sto smo videli Amerikanci ne priznaju nista osim svojih dokumenata, tako da kad stignes kreces od 0. Cak npr i Uber i Lyft traze da imas dozvolu minimum godinu dana ali AMERICKU.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:02.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.