ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #51  
Staro 24.08.2010, 18:01
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

IRS ne zna tvoj status. To je totalno druga firma u odnosu na imigraciono. Dobra je stvar sto ovde onaj iz IRS nema pristup Socijalnom, Socijalno nema pristum imigracionom i obrnuto (stite sisteme od upada)... Ono sto treba jeste da na kraju godine prijavis prihode, postoje i agencije koje to mogu da zavrse umesto tebe ako ne umes sam i to je sve. Ako imas low income, onda ti cak i vrate nesto, ako predjes u neki visi platni razred, onda treba da doplatis. Sve u svemu, problem nastaje onda kada napravis neki prekrsaj, toga se treba paziti. A kako je u USA ilegalni rad i boravak (a tebi je boravak ipak legalan) prekrsaj u rangu prelazenja ulice na crveno, onda stvarno nema mesta za panicenje
  #52  
Staro 24.08.2010, 18:10
milelj milelj je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.08.2009
Poruke: 51
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jasmanac Prikaz poruke
Jeste posao od kuce, ali je prilicno zahtevan tako da i dalje zahteva ono 8 sati rada.

E sada, kada resim sve ovo oko upisa, onda da nadjem stan, kupim auto i onda najveci problem ce mi biti to oko SSN kao i priliva novca.
Evo i ja da ostavim jedan post... Posto radimo u istoj industriji, evo jedne price koje ja znam.

Drugar je dosao u USA sa turistickom vizom, nasao posao, dogovorio se sa njima da ga sponzorisu za J1 vizu, radio 9 meseci za J1 vizom i na kraju dobio H1B (naravno, ista firma ga sponzorisala). Ne znam zasto se prica vrti oko H2B, to je privremena radna viza za sezonske poslove ili bas kad je manjak ljudi za specificnu vrstu posla. H1B ti je skilled worker viza (moras imati barem nasu visu skolu).

Za IT vlada pravilo da su svi delovi trazeni i deficitarni i nije problem ni jednoj IT firmi dokazati potrebu da zaposle bas tebe. U toj firmi i ja sada radim (ne na tu foru), imamo jos jednog momka iz Izraela koji isto sa H1B vizom ovde.

Cisto da ti kazem par stvari za H1B vizu, podnosi se zahtev pocetkom godine (mart-april, nisam siguran)i izvlace te u junu ili julu (ako se prijavi vise od godisnje granice za koju mislim da je 200.000 prijavljenih onda imas izvlacenje, kao lutrija, ako je manje onda svi koji ispune uslove dobijaju), i mozes da radis tek od Oct 1st. Na kraju citav proces traje pola godine. Ako imas barem visu skolu, to je put za tebe, a ne H2B viza.

Sto se tice da li doci na turisticku ili F1, generalno, mozda bolje na F1. U roku od godinu dana dobijes SSN i onda odes u neku firmu sa zahtevom da radis kod njih ali da ti treba pomoc oko dobijanja H1B vize. Mislim da bi za par meseci mogao da nadjes neku takvu i ako te dobijes H1B, nema predavanja, placanja i ostalih fora.

Kvota za H1B nije ispunjena prosle godine zato sto su firmama koje su uzele drzavnu pomoc za vreme krize zabranili da zaposljavaju ljude sa strane. Mislim da ni ove godine nece biti guzva, zato mislim da bi trebalo to da pojuris sto pre. Mogao bi aplicirati vec sledece godine.

Pozz
  #53  
Staro 24.08.2010, 18:24
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

To za H1B definitivno jeste istina. Ja cu i ici na tu foru, samo u mom slucaju je potrebno dve godine skolovanja u USA da bih ispunio uslov za H1B.

IT sektor definitivno i zaposljava najvise ljudi preko H1B, mada je to neuporedivo lakse obaviti kada si u USA nego iz Srbije.
  #54  
Staro 24.08.2010, 18:41
milelj milelj je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.08.2009
Poruke: 51
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
To za H1B definitivno jeste istina. Ja cu i ici na tu foru, samo u mom slucaju je potrebno dve godine skolovanja u USA da bih ispunio uslov za H1B.

IT sektor definitivno i zaposljava najvise ljudi preko H1B, mada je to neuporedivo lakse obaviti kada si u USA nego iz Srbije.
Slazem se. Samo da budem jasan, posto to nisam napisao u prvom postu. Kada dolazis u Ameriku imas 2 koraka: doci i ostati.

Za dolazak u Ameriku najlakse je preko F1 ili turisticke vize.

Za ostanak, najbolje (ali nije i najlakse) H1B, pa onda sve ostalo... I to za ljude koji se bave IT-em i ispunjavaju uslove za H1B vizu.

Inace dobijanje posla i papira gde ti sedis u Srbiji i konkurises... Pa... Srecno sa tim... Ja znam barem 20 ljudi koji su dosli na razne nacine i ostali na razne nacine, a ne znam nikog ko je sve oko vize i posla zavrsio u Srbiji i samo dosao u USA.

Pozdrav
  #55  
Staro 24.08.2010, 20:14
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

H2B zaboravite, za to placate mnogo agencijama u srbiji, poslovi nisu ni blizu vase struke.
Od ove godine H2B se odobrava ali poslodavac mora da plati apsolutno sve troskove da bi neko dosao ovde (u usa) da radi za tu firmu.
Zato se sada svi orijentisu na J1 (mislim na agencije u Srbiji) jer H2B prosto nemaju.
Znam decka bugarina koji se mojoj jeleni danas zalio "KAKO SVI OSIM NJEGA IMAJU GREEN CARD" Inace je ovde 9 godina i papire nije uspeo da sredi.
Poslodavac ga ucenjuje da radi za njega bez povecanja plate i radnog vremena (radi dok ne kazem da si zavrsio) a obecava sredjivanje papira.
Ne kazem da su svi takvi ali cuvajte se raznih likova koji obecavaju svasta.
Puno srece
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
  #56  
Staro 24.08.2010, 22:40
jasmanac jasmanac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.08.2010
Poruke: 39
Nepromenjeno

Dobro je znati ovo za H1B. Samo je problem sto ja nemam visu skolu jer u vreme kada sam ja ucio ovaj posao '98 tada kod nas jos uvek nisu postojali uslovi za tu struku.

Krenucu sa F1 pa cemo videti kako i sta dalje. Planiram da se prijavim i za GC pa videcemo, mozda budem imao srece.

Sto se tice posla, tu sam u prednosti jer ne moram da jurim isti. Posla imam dovoljno tako da ne moram juriti oko toga.
  #57  
Staro 24.08.2010, 22:43
lanas lanas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.02.2010
US lokacija: New York, Chichago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Nepromenjeno

Izvini Magelan,

Vidim da dosta znas o skolama. Ako neko upise na tim skolama Accounting, da li moze da nadje posao?

Hvala unapred!
  #58  
Staro 24.08.2010, 23:26
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Sto se posla tice, tu je uvek skakljivo... Moja skola konkretno ima "free job placement assistance", a accounting traje dve godine. Jos uvek nisam stigao do stadijuma da zatrazim njihovu pomoc jer se moj tekuci program zavrsava u martu sledece godine.

Koliko su uspesni u "udomljavanju" svojih studenata zaista ne mogu da ti preciziram. Svakako, kada dodjes do americkog sertifikata, to ti je priznatije X puta nego bilo sta sto si poneo iz Evrope pa su i sanse za nalazenje posla mnogo vece.
  #59  
Staro 24.08.2010, 23:28
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

@Jasmanac: Izmedju redova imas jos jedan odgovor - zavrsis npr. neki Computer Graphics ili Web Design ili bilo sta u vezi sa IT i imaces uslov za H1B
  #60  
Staro 24.08.2010, 23:33
jasmanac jasmanac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.08.2010
Poruke: 39
Nepromenjeno

Da li to znaci da mogu zavrsiti Computer Graphics kod tebe i onda aplicirati za H1B? Ako je tako onda da ja odmah upisem CG kod tebe u skoli?
Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Šta je potreban i dovoljan uslov da bi se izašlo pred službenika u ambasadi greenie Intervju (interview) - Ambasada 185 04.08.2017 14:31
Odlaganje razgovora u ambasadi - odlaganje vize greenie Intervju (interview) - Ambasada 104 14.06.2016 12:35
Američke vize za građane Srbije od sada važe i do deset godina Good Spirit Ne-imigrantske vize 34 12.10.2012 13:52
savet..vasa iskustva... nelson Vaša strana 3 09.06.2009 11:47
Pomoc, savet, sugestija bilo sta!!!!!!!!!!! pence Vaša strana 117 18.05.2009 17:22

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:46.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.