ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 07.10.2008, 20:51
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno Prodaja auta

Poz...

posto ste mi postali kao prijatelji..
odlucih da podijelim ovaj dogadjaj sa vama..

Naime, kako se primice vrijeme intervjua, odlucio sam da prodam auto. Dao sam u oglasi i odmah prvi dan mi se javio chikica kao doci ce da pogleda auto kad mu sin bude tu u gradu. I danas me zovu, kao odlucili su se..da kupe auto i dosli da vide.. obisli par puta oko auta, sjeli u njega.. nisu ga cak ni provozali.. kao odluce se da ga kupuju.. Pogodimo se i za cijenu..
I kao dogovor doci ce oni veceras po auto sa novcem..

Meni to sve bilo malkice cudno i nazovem ih.. malo poslije i pitam a jel vama ok da mi sacekamo do sutra ujutro pa da vi meni uplatite novac u banku i da uradimo tada i kupoprodajni ugovor. Kao covjek kaze pa da svakako.. nema problema.. meni je svejedno dam pare tebi ili uplatim u banku..

i maloprije mi stize poruka.. e kao izvini mi smo se predomislili oko kupovine auta..????

Ne mogu da vjerujem.. a i nemam pojma sta da mislim o tome..
Slucajno su se predomislili?

poz.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #2  
Staro 07.10.2008, 21:04
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

hahahahaha, odlicno!!!

nego, a da ti ipak malkice sacekas sa time, a? koliko se secam, u kovertama pise krupnim slovima da se ne salis da prodajes stvari / dajes otkaze do nakon intervjua...
A da ti prodas auto nakon intervjua ipak, a? (jbg, veciti pesimista...) Imaces vise no dovoljno vremena....
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #3  
Staro 07.10.2008, 21:16
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Svakako mu je vrijeme da se proda..

ali izgleda da ce cekati neka bolja vremena..
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #4  
Staro 08.10.2008, 03:44
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

Nista ne prodavaj dok ne odradis intervju.
Dobro ti Srdjevic kaze,moj licni utisak je da sudbina tvog intervjua zavisi od toga da li se konzul dobro naspavao ili ne da li su mu sve ovcice na broju ili je nesto nadrndan toga dana,
a ne od toga da li si ti spremio sve papire i da li ti zelis da ides.
Hocu da ti kazem da postoji milion razloga zbog kojih moze da te nesto stopira da odes ili ne.
Ja sam imao utisak da nisam ni imao intervju jer sam imao srecu da je konzul bio dobre volje, inace konzul je mladi covek do 40 god. ( bar kad sam ja bio prosle godine na intervju), sto moze svakako da ti bude plus.
Naravno moj mali sin je odradio dosta stvari na intervju ( imao nepune dve godine tada),plakao je kreveljio se plazio jezik konzulu sto je ovome bilo jako smesno i naravno toliku je buku dizao da je covek posle druge recenice rekao dignite ruku i zakunite se, to je naravno kraj intervjua.
Tako za sve mame i tate pustite decu slobodno da se ponasaju u Ambasadi jer videcete da je to Amerima interesantno.

Svima vama koji idete na intervju zelim puno srece.
Sto se tice auta pa to su ti nasa posla to cce te i ovde cekati kad dodjes.
Moj primer kupovine kola od naseg coveka u Usa je sledeci:
Ja nov imigrant nemam pojma o nicem hocu da kupim auto kaze nas covek ima on lika koji hoce da proda auto na menjac( koji ovde ne vredi nista) kaze trazi 2000$ za njega.
Ja nazovem a covek nahvali auto ja pitam na kraju za cenu on kaze 3000$ ovaj covek sto mi je preporucio da zovem ostao bez teksta kaze meni ga juce nudio za 2000$, rezime ja kupim na kraju auto slicnih performansi za 860$ isto godiste i sve ostalo od Amera preko interneta, znaci sa nama nema trgovine ovde a ako ne moras nemoj nikakav posao da radis sa nasim ljudima.
Reply With Quote
  #5  
Staro 08.10.2008, 05:28
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

...ovo za decu ne znam...

ali što se tiče ovog poslednjeg, to stoji skroz. Sa našima posao bolje ne - možeš samo da se opečeš. Ni da radiš za naše, ni da kupuješ od naših, ni da im prodaješ. Naši su za druženje, a toga će ti i tako trebati dovoljno.... a biznis samo s Amerima.
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #6  
Staro 08.10.2008, 05:37
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

zaboravih.... (ne dopisujem se sam sa sobom, nit' napucavam postove, života mi )

Citat:
Prvobitno poslao korisnik D$D Prikaz poruke
Hocu da ti kazem da postoji milion razloga zbog kojih moze da te nesto stopira da odes ili ne.
Nažalost, to ne mora da bude ni intervju (ne daj Bože, naravno)...

A auto je ipak "operativa".... Auto može puno da vredi dokle god se "kotrlja", pogotovo kad si u frci (a u istu ulaziš)... Ja sam moj ostavio majci (verni Yugo 55 - tačnije dva Yuga, al' zbudžena u jedan...duga priča ), inače bih verovatno gledao da ga prodam što kasnije.

Razumem da može da se desi da ne stigneš da ga prodaš, a treba ti ta kinta recimo za ovde - to stoji, ne znam celu priču, je li, pa možda malo "pametujemo". Samo pokušavam (krajnje pesimistički) da savetujem, čisto da prođemo sve opcije. Drugarski.
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #7  
Staro 08.10.2008, 07:16
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Eto vidis D$D - na kraju ces jos i da se slozis sa mnom i mojim pametovanjima o jeziku i nasim ljudima.... lol salim se - neznam da li ne raditi sa nasima posao, ne bih da generalizujem iako imam lose iskustvo sa pokusajem ali znam da mi se desilo da sam sa nasim covekom pricala na engleskom da ne bi provalio "cija sam". sta ces, svasta covek dozivi u zivotu... Da mi je neko pricao ne bih mu verovala, ali eto desi se! Ja cu sad da vam kazem nesto - neka me osudjuje ko kako hoce ali ja sam jednom otisla u nasu crkvu ovde (van svega da vam pricam da se dve nase crkve nalaze u istom delu grada na milju razdaljine, kind of nisu mogli da se dogovore kao po obicaju) i to je bio poslednji put... ono sto sam ja videla i dozivela tamo je bilo toliko neprijatno iskustvo za mene da je bilo sasvim dovoljno - predjem preko puta do ruske pravoslavne kad hocu da zapalim svece, slavim slavu i praznike u kuci i sa prijateljima, ikona mi stoji na zidu - ali nedeljom tamo ja da odem vise stvarno tesko. Kao sto vec rekoh, i u Srbiji sam birala svoje drustvo neznam zasto bih odustala od toga ovde. Iz istog razloga ni kad budem imala dete nece imati verovatno srpsko drzavljanstvo - e ne dam da me neko dere sa $800 iz principa, bre! Pa ovde izvadis dokument i traje ti celog zivota da ne pricamo da ne placas nista za drzavlljanstvo kad ti se dete rodi. A mene ce tamo neciji sin da dere pa posle da muva i izvodi kriminalce iz ove zemlje za dzabe
(slucaj Miladinovic prim. aut.)... eto sad sam se i razestila ha ha lepo meni kaze muz da za vreme izbora i dnevnika ne sme da me pusta na ulicu lol Ma, objasnice vam se samo kad dodjete ovde... nego Srdjevicu da mi otvaramo te ORG pa da malo izmenimu te situacije ali stvarno! Bolje da idem da spavam lol ajd u zdravlje!
Reply With Quote
  #8  
Staro 08.10.2008, 07:31
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

hahahaha, dobra si Zana, baš mi je prijalo da čitam i gledam kako ti se pritisak polako podiže...

Inače, identično iskustvo sam imao! Kad sam se selio, konačno solo da živ(otar)im, dadnem ti se ja u potragu za gajbom. Nazove drugar lika, kaže doći ćemo, kaže moje ime, lik kaže važi. Dolazimo mi tamo, pričamo sa čovekom (60tak god), on tečan engleski, ja tuc-muc, pitao me i odakle sam, i kad sam došao i gde radim, ma sve redom... klasika, ništa čudno za landlord-a, je li (jel štucaš, druže? )...

Pita me za prezime, ja mu kažem, on ga ponovi - perfektno (stvarno retkost, složićete se), sa sve grubim R. Ja sve kontam, naših ovde k'o pleve, mora da se druži s' našima, tek on meni "ja sam Đura", na teškom srpskom (došao kad mu bilo 3 godine)... Moreeeeeeee......... a ispreznojavao sam se dok smo pričali, još na engleskom (nije lako kad dođeš, a njima to maternji)...

Da se razumemo, dedica je extra lik, gotivim ga jako. Ali priredio mi zanimljivu situaciju, dao mi dobro iskustvo... ma mora da ga zato i gotivim.
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #9  
Staro 08.10.2008, 07:35
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
nego Srdjevicu da mi otvaramo te ORG pa da malo izmenimu te situacije ali stvarno! Bolje da idem da spavam lol ajd u zdravlje!
Treba toga u tuđini mnogo više nego kod kuće. Ja sam tu za svaki predlog/organizaciju, samo vi predlažite.

Ajd' laku noć, i ja se odjavljujem.
Ma samo kad je ovaj utornik prošao. Uh što ne volem utorak...
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije

Last edited by srdjevic; 08.10.2008 at 07:37. Razlog: Ma koji je, bre, meni, da ovoliko piskaram na ovu temu... samo se ja čujem. :)
Reply With Quote
  #10  
Staro 08.10.2008, 07:43
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

E sad krecu mir i tisina... odose Ameri na spavanje
Ovaj Srdjevic sve po 2 posta pise, ne moz na red da se dodje od njega

Sad mozemo i na teme da se vracamo... ali ne zadugo, samo do veceras, na srecu

Nego lande da ti kazem nesto, kad si krenuo da ga prodajes i jos se desilo da je prvi odustao, neces se smiriti dok ga ne prodas, takav sam bar ja. Sve me nesto vise nervira, nestrpljiv sam, ma strasno... dok ne ode.
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Rentiranje auta pence Vodič za emigrante 6 09.07.2015 21:19
Kupnja auta u Americi stizeljeto Stare teme 22 22.10.2008 18:12

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:02.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.