ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2016 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #981  
Staro 14.03.2016, 16:26
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoni Prikaz poruke
Hvala na odgovorima Zoja imam jos neka podpitanja u vezi:



Na izvodu iz M.K. rodjenih koji inace dobijem kada trazim, stoje neki podatci koji nisu u skladu sa realnoscu, a to su:

1) Prezime moje majke, stoji prvo udato prezime pa u nastavku (isti red) stoji rodj. pa devojacko prezime.

buni me to sto su moji razvedeni, a mama mi se vratila na devojacko prezime, dakle vise se ne preziva kao dok je bila udata, nego iskljucivo po svom devojackom prezimenu ponovo (iako u mom izvodu uvek napisu oba dva prezimena)

2) Za oba moja roditelja pise da im je drzavljanstvo SFRJ (dakle drzave koja vise ne postoji), dok za moje drzavljanstvo iznad njihovih podataka stoji "drzavljanstvo republike Srbije". Dakle na istom dokumentu, dva razlicita naziva za jednu istu drzavu.

3) Za adresu moje majke stoji adresa koja je bila dok su bili u braku pre vise od 20 godina, dakle ista kao adresa mog oca. Medjutim u realnosti, moja majka je sada prijavljena na drugoj adresi, a u medjuvremenu je zivela i na jos jednoj adresi isto kao prijavljena (izmedju sadasnje adrese i one koja stoji u mom izvodu iz knjige rodjenih).

ja sam u DS 260 stavio tu adresu koja je tada bila aktuelna kada sam popunjavao, tj. prvu posle one koja jos uvek pise u mom izvodu, pa mislim da im kazem da je u medjuvremenu nova aktuelna.

Da li kod nekog od vas stoje nepravilnosti ovakvog tipa u izvodu, ne znam sta da radim, da li da kada trazim izvod skrenem paznju da mi azuriraju podatke ili da trazim izvod na nekom drugom mestu, ne u opstini Savski venac. Malo mi je bzv. da u Americku ambasadu nosim izvod sa netacnim podatcima, a da pritom to jos nije mojom greskom...
Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zoja Prikaz poruke
markoni meni deluje da si ti u ozbiljnoj panici oko intervjua, veruj mi ne treba da budes! Dokumenta koja treba da prikupis su vise puta nabrojana, i to je zaista to. Ja sam vadila novi izvod posto se desila izmena na njemu jer sam se udala. Na tom novom izvodu je adresa oba roditelja bila ista, a razvedeni su i ne zive zajedno vec preko 20 godina. Maticarka mi je rekla, kao sad i Tikica, da u izvodu stoje podaci koji su bili u momentu tvog rodjenja, tako da definitivno ni to ne treba da te brine A ukoliko ce tebi licno biti lakse da izvadis nov izvod, uradi tako, to bar nije problem.

Samo opusteno i nemoj sebi da nabijas dodatnu tenziju oko svega ovoga. Prati uputstva, procitaj sta su ljudi pisali o svojim iskustvima sa intervjua, ima ih zaista mnogo i vrlo su dragocena
markoni, probaj ovo, ovo ce ti sigurno pomoci



Ako ovo ne pomogne, popij pivo
Reply With Quote
  #982  
Staro 14.03.2016, 23:43
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Pretpostavljam da sam ja taj koji bi trebalo sada da se oglasi

Prvo veliko hvala Zoji i Tikici na pomoci tj. odgovorima. Nisam u velikoj panici, umerena panika postoji ali nje ogromna... Ovde pitam sve sto se dvoumim, a nacin na koji formulisem pitanja mozda zvuci malo vise panicno nego kako se ja zaista osecam.

Pa Tomislave Tomislave prvi tvoj predlog necu probati sigurno, a sto se tice piva (drugog predloga), to dolazi u obzir, narocito ako u aprilu "pozelenim" obzirom da bih u tom slucaju dosao upravo u Ilinois (blizu Cikaga), gde vidim i ti si lociran...
Reply With Quote
  #983  
Staro 15.03.2016, 15:16
dmihalj dmihalj je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.09.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 46
Nepromenjeno

Pozdrav drugari,
E pa hvala bogu, dosao red i na mene da prenesem svoja iskustva vezana za intervju. Generalno nista specificno ovog puta, niti drugacije od ostalih. Dakle, dodjete lepo ispred ambasade, javite se obezbedjenju zbog cega ste dosli, redovna kontrola metalnih predmeta i dokumenata prvo ispred same zgrade, a zatim i u samoj zgradi, gde ostavljate stvari koje nisu dozvoljene (mobilni telefoni, slusalice i sl) i nastavljate dalje ka drugoj zgradi, gde se nalaze salteri. Tu se javite ljubaznim devojkama na ulazu, i one vas smeste i daju vam uputstva oko svega. Prvo obicno idete na salter 10 (privatna soba), gde predate sva potrebna dokumenta, npr. meni uopste nisu uzimali diplomu sa fakulteta i master studija, dakle dovoljno je samo ad donesete diplome srednje skole. Takodje posto sam ja kao Country of eligibility naveo Makedoniju, jer sam tamo rodjen (dakle samo rodjen, nikad ziveo), nije bilo potrebno prevoditi Izvod iz maticne knjige rodjenih iz Makedonije, iako je izvod na Makedonskom, tj nije ni na Srpskom niti Engleskom. Kada predate dokumenta, cekate ponovo da vas prozovu za davanje otisaka, zatim ponovo za intervju sa konzulom i na kraju ponovo u sobu 10, gde ce vam vratiti originalna dokumenta (obavezno uradite kopije svih dokumenata!). Nakon 3 dana cete dobiti poziv i pokupiti svoj vizirani pasos, kao sto sam ja danas . Srecno drugari i zelim vam sve najbolje u daljem zivotu!
__________________
DV-2015 - Has not been selected
DV-2016 - SELECTED (CN 2016EU00017xxx)
25.10.2015. - Poslat DS-260
08.03.2016. - Lekarski pregled
10.03.2016. - Intervju u ambasadi
15.03.2016. - Preuzet pasos sa imigrantskom vizom
Reply With Quote
  #984  
Staro 15.03.2016, 16:01
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

dmiljah, CESTITAM!!! Sada krece sve na bolje. Ne zaboravite da nam pisete i dalje svoja iskustva. Sve najbolje zelim.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #985  
Staro 15.03.2016, 16:15
Zoja Zoja je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2015
Poruke: 62
Nepromenjeno

Cestitam dmihalj, sjajne vesti! Zelim ti mnogo srece u novom zivotu
Reply With Quote
  #986  
Staro 16.03.2016, 11:09
dmihalj dmihalj je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.09.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 46
Nepromenjeno

Hvala drugari! Moja pocetna destinacija bice Pittsburgh, posto tamo imam vec posao koji me ceka... A nakon toga ko zna California, Florida, South Carolina znaci nesto suncanije
__________________
DV-2015 - Has not been selected
DV-2016 - SELECTED (CN 2016EU00017xxx)
25.10.2015. - Poslat DS-260
08.03.2016. - Lekarski pregled
10.03.2016. - Intervju u ambasadi
15.03.2016. - Preuzet pasos sa imigrantskom vizom
Reply With Quote
  #987  
Staro 16.03.2016, 12:33
HulkOnDiet HulkOnDiet je offline
Član
 
Datum prijave: 03.01.2016
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 6
Nepromenjeno

dmihalj, kada si napomenuo da te posao ceka, pretpostavio sam da smo iz iste branse i bio upravu. Da li postoji mogucnost da ne nekako kontaktiram na private jer imam neka pitanja vezana za zaposlenje? Hvala
Reply With Quote
  #988  
Staro 16.03.2016, 12:39
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik HulkOnDiet Prikaz poruke
dmihalj, kada si napomenuo da te posao ceka, pretpostavio sam da smo iz iste branse i bio upravu. Da li postoji mogucnost da ne nekako kontaktiram na private jer imam neka pitanja vezana za zaposlenje? Hvala
E pa sada i nas ostale zanima koja je to bransa???
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #989  
Staro 16.03.2016, 13:00
HulkOnDiet HulkOnDiet je offline
Član
 
Datum prijave: 03.01.2016
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 6
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
E pa sada i nas ostale zanima koja je to bransa???
Programerska bransa je u pitanju : I zasto reply mora da ima minimum 50 znakova
Reply With Quote
  #990  
Staro 17.03.2016, 22:05
Zokica76 Zokica76 je offline
Član
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 10
Nepromenjeno

Ljudi, razgovor u Ambasadi je cista formalnost. Samo bez frke i nervoze, i bice sve u redu. Pozdravljam vas sve, i zeli vam vam da i vi isto dobijete vizu. Pozzzzz
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV 2018 Tia Intervju (interview) - Ambasada 764 25.05.2019 09:46
Interviews DV 2017 milan.b Intervju (interview) - Ambasada 1167 08.03.2019 10:44
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
Interviews: I-134, Affidavit of Support (Macedonia) Instrukcije i Pojašnjenje SEEUSAIC Intervju (interview) - Ambasada 1 08.02.2017 20:18
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:01.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.