ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » USA Taxes » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #141  
Staro 10.01.2020, 13:03
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Koliko znam ukoliko kod nekog poslodavca zaradimo do 600$ nismo u obavezi da placamo takse na taj novac?

Meni ce ovo biti prvi put da radim takse, i nekako sam sav preplasen zbog toga...

Upravo mi je stigao mejl od ketering kompanije za koju sam odradio nekoliko evenata(iznos nije prelazio 600$) da im dostavim adresu na koju ce mi poslati 1099 form

Dodatno mi otezava stvar to sto trenutno nisam u americi.

Da li je neko sam fajlovao takse preko turbotaxa ili nekog drugog servisa? Ili je ipak najsigurnija varijanta platiti knjigovodju?
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #142  
Staro 10.01.2020, 14:53
PearCookie PearCookie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.05.2019
US lokacija: NYC
YU lokacija: SP
Poruke: 57
Nepromenjeno

Koristila sam TurboTax, Sprintax i Glacier Tax Prep. Doduše, sve dok sam bila student i non-resident alien. Ali verujem da makar TurboTax ima i opciju za rezidente. Softveri se lako koriste, upisujete svoje podatke i podatke sa formulara koje dobijete na poslu, odštampa se, pošalje i gotovo. Nisam skroz sigurna, čini mi se da rezidenti imaju mogućnost da podnesu prijavu onlajn, što je još pogodnije.
__________________
DV 2020
Reply With Quote
  #143  
Staro 11.01.2020, 19:59
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Koliko znam ukoliko kod nekog poslodavca zaradimo do 600$ nismo u obavezi da placamo takse na taj novac?
Obavezno je prijaviti svaki dolar koji je zaradjen. Ukoliko je zarada u toku godine manja od $600, onda poslodavac nije u obavezi da ti izda 1099 ili W2. U tom slučaju je vrlo verovatno da nikad niko ni neće provaliti da si "utajio" porez u iznosu od $5.68 ili $0.00 ili tako nekako. Ukoliko si zaradio manje od $12000, onda uopšte ne moraš da prijavljuješ takse.
Mislim da vecina svežih emigranata može da odradi to samostalno ili da traži što jeftinijeg knjigovodju, jer je malo verovatno da će neko posle godinu-dve koristiti "itemized deduction" ili imati neke druge komplikovane stvari. Uglavnom je to prepisivanje W2 ili 1099 i čekiranje ispravnih opcija radi ostvarivanja kredita.
Reply With Quote
  #144  
Staro 13.01.2020, 01:16
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Zahvaljujem na odgovoru, buduci da cu se verovatno marta vratiti u usa nadam se da me nece dirati zbog toga na PoE
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #145  
Staro 13.01.2020, 04:45
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Rok za prijavu je 15.04. tako da sigurno nemas zasto da brines ako dolazis u martu
Reply With Quote
  #146  
Staro 20.02.2020, 06:33
S a l e S a l e je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.05.2018
YU lokacija: BG
Poruke: 33
Post

Oni koji su stigli u toku 2019... bez obzira sto niste zaradili valjda preko 12000... prijavite taxe sami na turbotax i vratice vam federal i to sve ide online.

Za Illinois ne vrate kompletan state (jer nisi bio u toku cele godine)... i predaje se na papiru. Ali to sve sredite na turbotax.
Reply With Quote
  #147  
Staro 28.03.2020, 18:43
Dovlagreeeen Dovlagreeeen je offline
Član
 
Datum prijave: 07.10.2018
Poruke: 14
Smile

Postovani forumasi molim Vas za pomoc.
Iznecu moju situaciju pa ako neko moze da mi pomogne.
Pokusao sam da nadjem odgovor ali nisam uspeo, inace forum je neiscrpan izvor informacija
Usa administracija je naime odlozila prijavu income tax do 15.7. Ali i pored toga imam neke nedoumice.
Ja i supruga smo odradili activation trip u junu 2019. S obzirom da je za decu izdavanje vize odlozeno u prvom momentu, s njima smo isti activation trip imali krajem januara 2020. S obzirom na komplikovanu porodicnu situaciju, gde sam ja trebao da sada idem za USA i slozim i namestim zivot pre njihovog dolaska, a s obzirom na trenutnu situaciju sa Covid 19, sve je to odlozeno za jesen, nadam se da ce se sve smiriti, da imam prostora neki period pre dolaska mojih da se stabilizujem i kako vec sve ide, a da oni dodju bez rizika po status.
Ono sto me interesuje, s obzirim da smo supruga i ja aktivirali status polovinom 2019 godine ali nismo nista radili i USA, da li treba da prijavljujemo income tax ili bilo sta, prosto ne znam da li treba da prijavljujemo prihod koji smo ostvarili u Srbiji od kada smo postali LPR ili jednostavno nista ne raditi. Molim za one koje imaju saznanja na ovu temu da podele ovde ili private poruku svejedno. Hvala puno svima koji dele korisne informacije i cuvajte se svi sto se kaze. Srdacan pozdrav
Reply With Quote
  #148  
Staro 28.03.2020, 20:28
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dovlagreeeen Prikaz poruke
Postovani forumasi molim Vas za pomoc.
Iznecu moju situaciju pa ako neko moze da mi pomogne.
Pokusao sam da nadjem odgovor ali nisam uspeo, inace forum je neiscrpan izvor informacija
Usa administracija je naime odlozila prijavu income tax do 15.7. Ali i pored toga imam neke nedoumice.
Ja i supruga smo odradili activation trip u junu 2019. S obzirom da je za decu izdavanje vize odlozeno u prvom momentu, s njima smo isti activation trip imali krajem januara 2020. S obzirom na komplikovanu porodicnu situaciju, gde sam ja trebao da sada idem za USA i slozim i namestim zivot pre njihovog dolaska, a s obzirom na trenutnu situaciju sa Covid 19, sve je to odlozeno za jesen, nadam se da ce se sve smiriti, da imam prostora neki period pre dolaska mojih da se stabilizujem i kako vec sve ide, a da oni dodju bez rizika po status.
Ono sto me interesuje, s obzirim da smo supruga i ja aktivirali status polovinom 2019 godine ali nismo nista radili i USA, da li treba da prijavljujemo income tax ili bilo sta, prosto ne znam da li treba da prijavljujemo prihod koji smo ostvarili u Srbiji od kada smo postali LPR ili jednostavno nista ne raditi. Molim za one koje imaju saznanja na ovu temu da podele ovde ili private poruku svejedno. Hvala puno svima koji dele korisne informacije i cuvajte se svi sto se kaze. Srdacan pozdrav
Idi na sajt IRS i posalji mejl na adresu koju nadjes tamo.
Kao LPR moras da prijavis porez, a sta ces napisati.. E to oni znaju najbolje. I pozuri ne cekaj juli mesec
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #149  
Staro 29.03.2020, 00:41
Dovlagreeeen Dovlagreeeen je offline
Član
 
Datum prijave: 07.10.2018
Poruke: 14
Nepromenjeno

Hvala puno Svensone na odgovoru, to je opcija svakako.
Ako neko ima jos neki predlog ili je bio u situaciji da u prvoj godini za koju treba popunjavati tax obrasce, ima situaciju kao ja, da je samo imao activation trip neka pise sta je radio, kako je popunjavao. Ako mozete podelite iskustvo ovde.
Srdacan pozdrav.
Reply With Quote
  #150  
Staro 29.03.2020, 01:19
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Nema sta da zuris, u tvom slucaju taksu ces da popunis za par minuta.
Ako nista bas nisi radio nisi u obvezi da popunis taksu, ali zbog sebe to uradi da imas. To sto si zaradio u Srb ne prijavljujes jer nisi bio poreski obveznik u US, ako ti je lakse mozes da pozoves Easy Tax Store iz Novog Sada, nas covek radi porez zove se Petar. Sigurno ce ti odgovoriti na pitanja bolje od IRSa, jer kad IRS zoves oni pojma nemaju za takve situacije.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:44.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.